Diāna Krista Stafecka

Diāna Krista Stafecka

Dzimusi: 1996. gada 1. oktobris

Dzimusi Rīgā, uzaugusi Cēsīs. Beigusi Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolas klavierspēles nodaļu (2012), absolvējusi Cēsu Valsts ģimnāziju (2015), pēc tam uzsākusi studijas žurnālistikā LU Sociālo zinātņu fakultātē, 2017. gadā tika uzņemta LKA Dramatiskā teātra aktiermākslas kursā pie Indras Rogas un Mihaila Gruzdova, ko absolvējusi 2021. gadā. Paralēli aktiermākslai ieguvusi arī bakalaura grādu žurnālistikā.

“Godīgums, inteliģence un skaistums – kā radīta liriskajām mīlētājām. Tāpēc mums nācās cīnīties tieši ar diapazona paplašināšanu. Nāca Soņas periods – tas ir Diānas lielās lomas laiks. Tas nebija viegli. Tur notika sastapšanās ar dziļumu. Un viņa izturēja skarbos uzdevumus, lai tiktu klāt Soņai. Diāna ir viena no tām aktrisēm, kuru spēj satraukt doma. Tieši etīdēs piedzimušās domas. Otra lielā loma nāca ar Viktoriju: te viņai vajadzēja pārkost nākamo cieto riekstu – izprast viņas kaprīzes, arī lēkāt pa vecumiem, saprast, kā mīlēt vienu, bet precēt citu.
Viņa ir neatlaidīga, spītīga un spēcīga, neskatoties uz Diānas trauslo ārieni. Sapņu lomās tiecas pēc sievietes, nevis meitenes tēla, un ir ļoti sievišķīga un moderna Nora, bet Meklētājos nākas cīnīties gan fiziski, gan ar nacionalitāti. Meitene bez vārda Diānai veidojās veselīgi, asi, nezaudējot humoru, bet pēdējais vjetnamietes monologs ir tīrs viņas pašas autordarbs. Un izaicinājums ar Lepno kāzu Sievu. Un viņa to paveica. Novēlu, lai šis diapazons turpina paplašināties.” /Indra Roga/

 

Skats no izrādes "Manas domas grib ar mani parunāt", 2023 Skats no izrādes "Sēras piestāv Elektrai", 2023 Skats no izrādes "SIA Ģimenes romāns", 2022 Skats no izrādes "Rinda", 2022 Skats no izrādes "Meža meitas", 2022 Skats no izrādes "Kalendārs mani sauc", 2022

Lomas Valmieras teātrī:

Princese Līksme (K. Heinlo "Manas domas grib ar mani parunāt", 2023)

Lavīnija Menona (J. O'Nīls "Sēras piestāv Elektrai", 2023) 2022./2023. gada sezonas "Spēlmaņu nakts" nominācija kategorijā "GADA JAUNAIS SKATUVES MĀKSLINIEKS".

Mahiro (L. Rudene "SIA Ģimenes romāns", 2022)

Anna (R. Bugavičute - Pēce "Rinda", 2022)

Maziņais (S. Reinsone "Meža meitas" )

Meitene, Roze (A. Kalnozols "Kalendārs mani sauc", 2022)

Elisa  (A. B. Valjeho "Liesmojošā tumsa", 2022)

Marija Dārziņa (A. Lapiņš "Es neesmu klaviernieks", 2022)

Sieva (B. Brehts "Lepnās kāzas", 2021)

Meitene bez vārda (A. Dīcis "Meklētāji", 2021)

Dace (G. Priede "Jaunākā brāļa vasara", 2020)

Ketrina Bārklija (E. Hemingvejs "Ardievas ieročiem", 2019)

Sofja Semjonovna Marmeladova, Meitene (Pēc F. M. Dostojevska "731. solis", 2019)

Viktorija, Māte sērās, Kalpone, epizodiskie tēli (Pēc Knuta Hamsuna "Viktorija", 2019)

 

Lomas citos teātros:

Luīze (F. Šillers "Ferdinants un Luīze", Latvijas Nacionālais teātris, 2022)

 

Lomas kino un TV:

Natālija Laukjāne (daudzsēriju krimināldrāma "Krimināllieta iesācējam", 2022)

 

Balvas:

  • 2020./2021.gada sezonas VDT balva kategorijā "Gada jaunais skatuves mākslinieks" (par savu sniegumu izrādēs “Lepnās kāzas”, Meklētāji”, Labie cilvēki” un “Jaunākā brāļa vasara”)
  • 2019./2020.gada sezonas VDT balva kategorijā "Gada debija"
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.