VAIDELOTE

Aspazija

VAIDELOTE

Drāma 2 daļās

Režisore – Inese Mičule

Scenogrāfes un kostīmu mākslinieces – Inga Bermaka-Apiaha un Agnese Leilande

Komponists – Emīls Zilberts

Horeogrāfe – Alise Putniņa

Videomākslinieks – Gatis Priednieks-Melnacis

Lomās: Māra Mennika, Inese Pudža, Kārlis Freimanis, Rihards Rudāks, Januss Johansons, Dace Everss, Ieva Džindža, Eduards Johansons

Pirmizrāde: 2016. gada 24. marts

Pēc uzvaras kaujās karalis Olģerds vēlas savu vienīgo meitu Mirdzu izprecināt karavadonim, bet Laimona sirds nav brīva – viņa sirds pieder Mirdzas audzinātājai, klostera priekšniecei Asjai. Lugā risinātās tēmas – cilvēka izvēles brīvība, tiesības brīvi paust savas domas, sieviešu tiesības, laicīgās varas konflikts ar garīdzniecību ir tikpat aktuālas kā 14.gs., kurā risinās lugas darbība, tā mūsdienu 21.gs. Latvijā. 

Izrāde nominēta 2015./2016.gada Latvijas teātru gada balvai kategorijā "Gada muzikālās partitūras autors".  

 

Foto - Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Ļoti patika @VDT_LV "Vaidelote". Un man patika viss. Skaidrība, kaislība un vienkāršība. Un stilīgi turklāt.

Dita Jonīte @DitaJonite @ 2016-11-08

BRAVO visai komandai un jo īpaši Inesei Pudžai par Mirdzas lomu un burvīgo balsi! Apbūra mani jau no pirmā mirkļa. #Vaidelote @VDT_LV

Sigita Paula @SigitaPaula @ 2016-11-08

"Vaidelote" @VDT_LV pārsteidz. Galvenokārt ar saturu un spēju uzrunāt arī jauniešus. Lieliski aktieri, tehniskā puse varēja būt labāk.

Marta Sondare @kurpjukaste @ 2016-11-08

Sen nav redzēts kaut kas tik labs un aizraujošs. BRAVO visai komandai un jo īpaši Inesei Pudžai par Mirdzas lomu un burvīgo balsi! Apbūra mani jau no pirmā mirkļa. Ja ir iespēja, aizejiet uz šo izrādi! Lūk, mana sajūsma arī blogā: http://sigita-paula.blogspot.com/2016/11/starp-milestibu-un-varu.html

SigitaPaula @ 2016-11-03

Ļoti patīkams pārsteigums "Vaidelote" @VDT_LV! Nebiju gaidījusi tik uzrunājošu iestudējumu+fantastiska Pudža,Mennika un mūzika.

Annasofija @anna_thars @ 2016-11-02

Šovakar sajutos atkal kā skolā Vaidelotē @VDT_LV . Patika Pudža un Mennika. Teksts ne sliktāks par Ibsenu.

Sandra Briede @BriedeBriede @ 2016-11-02

Izdevās! Tomēr izdevās noskatīties 1 izrādi šajā sezonā. Izvēle bija īstā: Vaidelote @VDT_LV ir lieliska!

Linda Pavlovska @Busjaulabi @ 2016-05-30

Vaidelotei @VDT_LV tik eleganti skaists vizuālais noformējums, gan skatuve, gan tērpi, gan fons! Dažas detaļas pat mājās gribējās aiznest!

Rita @Richulis @ 2016-05-30

Izrāde ar savu maģiju. Aktieri runā dzejā, emocijas ir jūtamas, senlaicīgums, tā spēks un būtība, cauri vijas visai izrādei. Tērpi ir atbilstoši tēmai. Pa vidu skan mūzika, kas ļauj īsteni iejusties izrādē. Dekorācijas maz, bet labi izmantotas. D. Everss kā jau allaž bija savā tēlā iejutusies, M. Mennikas un I. Pudžas atveidotās Asja un Mirdza izjuta sāpes, mīlestību, atriebību, upurēšanos. Aspazija bija ar viņām. Aspazija bija ar mums. Kopumā - izrāde, ko nenožēlosiet. Latviešu dramaturgu izrādes var noteikt biežāk iestudēt. Mums ir tikpat, ja ne pat labāki, dramaturgi kā ārzemēs esošie.

Ričards_Edijs @ 2016-04-30

Teiktu, ka šī ir izrāde, kas varētu būt ļoti laba, ja tiktu pamainītas dažās niansēs. Bija lietas, kas ļoti patika un tādas, kas nepārliecināja. Pieļauju, ka tas iespējams arī tādēļ, ka tā vēl nav "iespēlēta". Pārliecināja Mennikas Asja, Pudža sāka patikt 2. cēlienā. Patika Jautrīte un Daumants. Scenogrāfijā - patika vārti, bet nesapratu, kāpēc aktieriem jāliek klumpučot augšā, lejā pa tiem plauktiem. Kopumā - ir, ko redzēt.

Linda @ 2016-04-14

"VAIDELOTE" @VDT_LV - lieliska izrāde, skaists teksts, precīzi izspēlēts. I.Pudža mirdz.

Armands Kalniņš @ 2016-04-12

Izcila Emīla Zilberta mūzika! Ineses Pudžas izrāde. Elementāra, bet efektīvi izmantota scenogrāfija. Tiem, kas baidās, ka būs jāskatās14.gs. notikumi, varu teikt, ka mīlestība, dusmas, nodevība u.c. īpašības palikušas tās pašas arī 21.gs. Vai to vidū arī drosme, par to gan varētu diskutēt. 2.cēliens paskrēja. Nudien nesaprotu, kāpēc tik ļoti dižojamies ar Šekspīru, ja mums pašiem ir Aspazijas un Raiņa lugas. Arī šoreiz pārliecinoša D.Everss karalienes stāja, R.Rudāka paštaisnais krīvs, M.Mennikas mīlestība, K.Freimaņa vienkāršotais apjukums un drosme 2.cēlienā. Patiesi paldies!

Dao @ 2016-03-29

Beidzot noformulēju domu: ļoti laba izrāde, kas brīžiem gan nedaudz atgādināja trilleri. Laba iespēja uzzināt kaut ko mazāk zināmu par mūsu vēsturi. Un, protams, lieliski aktierdarbi!

Una Griškeviča @ 2016-03-29

Paldies par brīnišķīgo izrādi un jauko atpūtu!

Aiva Jekabsone @ 2016-03-29

Paldies par IZRĀDI, sajutos, KA ESMU TEĀTRĪ. Viena no izrādēm, pēc kuras ir pilnīguma sajūta... nebija ne ko "pielikt", ne "atņemt". Gan aktierspēle, gan muzikālais noformējums, gan.. gan.. gan.. gan... PALDIES ļoti, ļoti patika! (p.s. pirms došanās uz izrādi, protams, dažādas domas pa galvu raisījās)

Ligija Frišfelde @ 2016-03-29

Ar tik gaumīgiem tērpiem pārņem patīkama vēlme padzīvot sendienās! Ziemeļu 'Romeo un Džuljeta', tikai daudz senāka, patiesāka un ziemeļnieku jūtām dabiskāka - pērkona izlaušanās.

Andris Klepers @ 2016-03-29

Prieks par Inesi Mičuli, kas spēja pārvarēt laiku, – emocija ir, Aspazijas valoda skan nepiespiesti un dabīgi, aktieri lieliski tiek galā, Rudāka dikcija – vnk. bauda, viņā gribas klausīties vēl un vēl. Izcila mūzika un LKA absolventes Alises Putniņas kustību režija, gaumīgi scenogrāfijas krāsu risinājumi. Paldies par lielisku vakaru!

Rūta Muktupāvela @ 2016-03-29

Sen, ļoti sen ilgojos par tādu izrādi kā VAIDELOTE. Paldies režisorei un lieliskajam aktieru sniegumam! Brīnišķīgi, dziļi, paliekoši.

Krista Milberga @AdvokateKrista @ 2016-03-29

VAIDELOTE. Fantastiska izrāde! Paldies @VDT_LV ! Patīkami pārsteidza skatuves telpa.

Jorens Alksnis @Jo_Alder @ 2016-03-29

Vaidelote @VDT_LV - burvīgi tērpi, scenogrāfija, mūzika, bet visam pāri mīlestība un sievietes vieta šai pasaulē ar Inesi Pudžu centrā...

Agnese Šmite @AgneseSmite @ 2016-03-29

Krāšņa izrāde- režija, mūzika!!!, video, tērpi, aktieru darbi. Prieks, ka varēju iepazīties ar šo klasikas darbu. Bauda klausīties mūsdienām neparasto valodu. Aktieriem novēlu: vairāk prieku, vairāk mieru un vairāk kaisli!!!

kena @ 2016-03-24
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.