RINDA

Rasa Bugavičute - Pēce

RINDA

21. gadsimta absurds 1 daļā

Režisors – Toms Treinis

Scenogrāfs – Kristaps Kramiņš

Kostīmu māksliniece – Marta Treine

Kustību konsultants – Aigars Apinis

Lomās: Anna Nele Āboliņa, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Januss Johansons, Meinards Liepiņš, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Ģirts Rāviņš, Diāna Krista Stafecka

Pirmizrāde: 2022. gada 6. oktobris

“Rinda" ir izrāde par rindu fenomenu cilvēka dzīvē, kas ir neizbēgams, kaut paradoksāli absurds. Tā vai citādi, tiešā vai pārnestā nozīmē ļoti lielu daļu mūsu dzīves laika aizņem stāvēšana rindās. Rindā pēc desām, banāniem, aliņa pirms pulksten 22:00, labākas dzīves, pie Pētera vārtiem, pēc vakcīnas, ieročiem, lietotām drēbēm, bēgļu statusa, lētākas pārtikas, lai pirmie tiktu lidmašīnā vai pie iespējas savas atvases palaist dārziņā. Kas notiek rindā un kā tā maina mūsu apziņu, kad esi spiests stāvēt vienā rindā ar pilnīgiem svešiniekiem un visdažādāko uzskatu cilvēkiem? Vai rindā pavadītais laiks maina mūsu paradumus? Vai, gaidot uz to, ka kļūsim laimīgāki, sasniedzot to, kas rindas galā, mēs nezaudējam sev atvēlēto laiku un savas eksistences jēgu? Absurda nav pasaule, bet apstākļi, kādos mēs dzīvojam un kādus paši radām. Šis laiks to parāda uzskatāmi, un rindu kļūst arvien vairāk.

Savu pirmizrādi iestudējums piedzīvoja 2022. gada Valmieras vasaras teātra festivālā.

 

Foto Jānis Šatrovskis

 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Izrādes nosaukums "Rinda",pilnīgi nepārprotami izsaka it kā ļoti elementāru lietu,bet ja to sākam preperēt,kā to vizuāli mēģinājis darīt režisors Toms Treinis,tad uh,cik daudz šis vienkāršais vārds sevī ietver. Apbrīnoju režisora veikumu.It kā visiem cilvēkiem ir dots viens laiks-dienā 24.h,ne vairāk un ne mazāk,bet jautājums,cik lietderīgi mēs šo laiku izmantojam.Izrādās,ka pat šajā,digitālajā laikmetā,mēs stāvam daž ne dažādās rindās un reizēm bezmērķīgi gaidam rindā,kur tajā pat laikā mēs varētu vairāk laika veltīt saviem tuvākajiem cilvēkiem,vecākiem,bērniem,radiem,draugiem un galu galā arī sev.Kā izmainās cilvēku uzvedība,pie lielām rindām,to uz savas ādas visspilgtāk šķiet izjūt veikalu pārdevēji/kasieri ikdienā,kā arī mediķi,kuri nepelnīti saņem cilvēku kritiku,kad cilvēki izgrūž savu neapmierinātību,par notiekošo.Protams,jebkurā rindā var notikt arī kas labs,patīkams,bet diemžēl dominē negatīvisms. Prieks ar kādu vieglumu izspēlētas dažādas situācijas,ko mēs reizēm ikdienā nemaz nepamanām,kā tas viss izskatās no malas.Izrādes mūzika un kustības iedvesmojošas. Ļoti laba izrāde.Iesaku visiem.Šķiet arī skolas vecuma bērniem un jauniešiem,šī izrāde varētu patikt,var teikt izrāde plašam skatītāju lokam. Apsveicu režisoru Tomu Treini,pat tik foršu izrādi. Paldies.

Ruta @ 2022-12-14
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.