PĀRPRATUMS

Albērs Kamī

PĀRPRATUMS

Traģikomisks detektīvs 2 daļās

Režisors – Felikss Deičs

Scenogrāfs – Valters Kristbergs

Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa

Komponists – Emīls Zilberts

Lomās: Dace Everss, Rūta Holendere, Eduards Johansons, Inese Pudža, Ruta Birgere vai Lelde Kalēja

Pirmizrāde: 2017. gada 26. maijs

Pēc 15 gadu prombūtnes Jans atgriežas pie savas mātes un māsas, kuras pelna iztiku, savā viesnīcā nogalinot vientuļos un bagātos tūristus. Kad Jans saprot, ka paša māte un māsa viņu vairs neatpazīst, viņš kļūst ne vien par viņu ķīlnieku, bet par svešinieku pats savās mājās. Vai ir vērts atklāties tiem, kas mūs ir nogalinājuši savās domās?

“Ja cilvēks grib, lai viņu pazīst, viņam vienkārši ir jāpasaka, kas viņš ir. Ja viņš klusē vai melo, viņš nomirst viens un viss, kas ir ap viņu, ir nolemts nelaimei. Cilvēks, kas stāsta patiesību, protams, arī nomirs, bet tikai pēc tam, kad būs palīdzējis dzīvot gan sev, gan citiem.” (A.Kamī)

 

Foto: M.Markovskis 

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Paldies VDT par aizvadītās sezonas repertuāru - vērtīgu dramaturģiju: Kamī, Strindbergs, Blaumanis... "Pārpratums" - kvalitatīvs eksistenciālisma darbs F.Deiča precīzā (uzdevumi, scenogrāfija, iestudējuma ilgums, kas arī nav mazsvarīgi, u.c.) režijā, kura "nolasāma" gan tiem, kas būs sekojuši apzīmējumam "traģikomisks detektīvs", gan tiem, kas teātrī cenšas tulkot piedāvātās metaforas. Iestudējums tiem, kas noguruši no eksperimentiem un arī šoviem. Izcila Inese Pudža. Un apbrīna Rutai Birgerei.

Dao @ 2017-06-17
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.