MUIŽA KAŅEPĒS

Aleksandrs Ostrovskis (pēc lugas "Mežs" motīviem)

MUIŽA KAŅEPĒS

Spēlējam Ostrovski - komēdija 2 cēlienos

Režisore – Indra Roga

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Komponists – Emīls Zilberts

Gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers

Lomās: Ligita Dēvica, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Tālivaldis Lasmanis, Mārtiņš Liepa vai Krišjānis Salmiņš, Ieva Puķe, Skaidrīte Putniņa, Inese Pudža, Imants Strads, Ruta Birgere, Astra Baumane, Vizma Kalme, Lelde Kalēja, Māra Vīgante, Mārtiņš Meiers, Artūrs Vasiļjevs, Gatis Priednieks-Melnacis, Ilona Jasa, Līga Grāvelsiņa, Ričards Pūgulis, Agnese Sarguna

Pirmizrāde: 2016. gada 30. septembris

Indra Roga kopā ar savu radošo komandu Valmierā ķeras klāt krievu dramaturģijas pērlēm, un šoreiz pēta teātra paradoksālo dabu – vienā no slavenākajām A.Ostrovska komēdijām “Mežs”, kas uz skatuves būs ar nosaukumu “Muiža kaņepēs”. 

Režisore atklāj, ka „luga ir Aleksandra Ostrovska atzīšanās mīlestībā teātrim. Teātrim kā mākslai, profesijai, teātrim dzīvē un teātrim uz skatuves, kur jūk robežas. Spēle un spēlēšanās, kam ir dziļš un nopietns pamats. Stihija un tiešuma poēzija –  kā Dostojevskis dēvēja A.Ostrovska dramaturģiju."

Izrādē paralēli rit divi stāsti – muižas saimnieces Gurmižskas krustdēla un aktiera Nesčastļivceva atgriešanās mājās pēc 15 gadu ilgas prombūtnes ar mērķi tikt pie krustmātes mantojuma – īpašuma un naudas, taču šajā izrādē priekšplānā izvirzīta muižas saimniece Gurmižska, kura atkal iemīlas, kad tās dzīve nonākusi uz 50 gadu sliekšņa.

 

Paldies par atsaucību kaņepju audzētavai "Adzelvieši" un īpaši saimniekam Jānim Grīnbergam!

Paldies Eduarda Smiļģa Teātra muzejam par atbalstu! 

Izrāde izvirzīta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvas "Kilograms kultūras 2016" rudens balsojumam. 

Izrāde nominēta 2016./2017.gada Latvijas teātru gada balvai 3 kategorijās: "Gada aktieris" (Imants Strads), "Gada aktieris otrā plāna lomā" (Kārlis Freimanis) un "Gada kostīmu mākslinieks". 

Foto: Mārtiņš Vilkārsis

Smēķē Izrādē smēķē

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Laternu stundā, Kad meitenes un klauni sāk tēlot, Ej spēlē ielu spēlē, Ej spēlē, nepaspēlē. (J. Peters) Visi uz skatuves spēlē. Piespēlē. Saspēlē. Spēlējas. Un ierauj skatītāju inovatīvā jaunspēlē. Vinnēs tie, kas redzēs :)

kena @ 2017-01-22

Izrāde, kura ne tikai ļauj pasmieties, bet arī padomāt par cilvēka dabu un teātra / spēles / dzīves prieku. Joprojām smaidu, atceroties Meiera Aksjušu! Diemžēl vietām aktieru klusās runāšanas un neskaidrās dikcijas dēļ daļu teksta nesapratu / nesadzirdēju. Tāpēc īpašs paldies tiem aktieriem - Mārtiņam Meieram, Rihardam Jakovelam un Ievai Puķei -, kuru teiktais bija 100% sadzirdams un uztverams!

Lāsma @ 2016-12-01

Bijām, redzējām, bet...Vīrieši sieviešu lomās pārspīlēti, 1.cēl. tekstu /I.Strads/ arī nesapratām, salīdzinot filmā "Saplēstā krūze'' - IZCILI. I.Puķei pat čukstus var saprast. Krustdēls vienkārši un bez groteskām, labs audzināšanas moments / ja tā var nosaukt / - pauze, kamēr skan mob.tālr., ja tas/tā bija valmierietis/te, varbūt līdzēs. 2. cēl. ''uzrunāja'' tiešāk, 1-m nevarējām sagaidīt beigas.

Inta @ 2016-11-06

Bravo @VDT_LV I. Roga "Muiža kaņepēs" komedija - dzives isteniba! Briniskigi/netradicionali aktierdarbi - Strads, Meiers, Liepa, Freimanis, Pudza uc

Antra M. @An_Me_ @ 2016-11-02

Biju apsmējusies. Ļoti patika. @VDT_LV šīs sezonas dāvana.

Henrieta Verhoustinska @HenrietaVerho @ 2016-10-24

"Muiža kaņepēs"@VDT_LV -nozīmīgs sezonas sākums: mākslas īpatnība - pārspīlējums, kas kļūst par patiesu realitāti, teicami ir ne vien Strads, bet arī Meiers ("īsta" meitene), Liepa un daudzi citi. Beidzot-reālisms nav vienīgais ietekmīgais spēles veids.

Armands Kalniņš @KalniArmands @ 2016-10-24

Interesanta izrāde, laba izdoma un teicama režija. Izrādei arī piesaistīja vīriešu un sieviešu lomu maiņa, kas bija ļoti veiksmīgi izdevusies un ļāva aktieriem spīdēt. Lai izdodas īstenot jaunas idejas arī turpmāk!

livucis @ 2016-10-02

Iestudējumam ir Indras Rogas rokraksts. Un ir labi, ja kaut reizi sezonā to var skatīt VDT. I.Roga nekad nav piedāvājusi vienkāršotu interpretāciju. Arī šis iestudējums ir pārsātināts (īpaši izrādes sākumā) ar brīžam pat netveramu tekstu, aktieru daudzumu uz skatuves, dažādām fiziskām darbībām, sākot no pārģērbšanās (Lai aktieriem laba veselība - ja, piem., M.Meieram trīs izrādes pēc kārtas jāmērcējas ūdenī...)... Bet līdz "Zojas dzīvoklim" iestudējums, manuprāt, diemžēl "neaizvelk". Tomēr pēc kāda laika izrādi varētu skatīties vēlreiz. Kāpēc? Ja pieņemu uzsaukumu "Spēlējam Ostrovski!" tad šajā kaņepīgajā atmosfērā labprāt skatītos I.Strada brīžam ticamo pārtapšanu, arī K.Freimaņa (kalpones) izjūtas un reakcijas muižas "galmā". Un ko tu talantiem padarīsi - I.Puķe, T.Lasmanis, S.Putniņa tādi ir arī šajā izrādē. Bet M.Liepu labprāt redzētu kādā "pasaules glābēja" lomā - varbūt dramatiskā izrādē - arī turpmāk. Lai jums izturība!

Dao @ 2016-10-02

Bravo!! Lieliska pirmizrāde @VDT_LV "Muiža kaņepēs" Sen tā nebiju smējies!

Ivans Milovs @IMilovs @ 2016-10-02

Muiža kaņepēs @VDT_LV - mazliet psihodēliska drāma ar komēdijas elementiem un netveramu īstu kaņepju aromātu. Strads bija ģeniāls! :)

Una Griškeviča @UnaNeo @ 2016-10-02

"Muiža kaņepēs " ar Meijera un Strada aktiermākslas pērlēm-jāredz!

Māris Nātra @MarisNatra @ 2016-10-02

Ir izrādes, pēc kurām vēl vairākas dienas esi iespaidos, pārdomās. Un ir tādas, pēc kurām izejot no teātra, esi jau par to aizmirsis. Šī priekš manis diemžēl bija no otrās kategorijas. Izrādes vēstījumu mazliet uztvēru otrā cēliena izskaņā. Manuprāt, vidusmēra teātra apmeklētājam sižeta pasniegšanas veids un valoda bija krietni par dziļu. Savukārt pārspīlētie, pārsātinātie joki vairāk piedienētu kādai amerikāņu "popkorna" kinokomēdijai, jo viss tik sagremots, tiešs un nepārprotams. Un man patiesi žēl, ka visā šajā balagānā pilnīgi pazuda M.Liepas tēla dramatisms, nebija iespējams uztvert lielāko daļu teksta. Protams, noliecu galvu aktieru priekšā, katrs savu lomu izdzīvoja perfekti - kā jau vienmēr VDT. Bet kopumā - ļoti gari un......'pieķēru sevi, ka vairākas reizes skatījos pulkstenī.

senais @ 2016-10-01
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.