MEISTARS UN MARGARITA

Mihails Bulgakovs

MEISTARS UN MARGARITA

Volanda evaņģēlijs 3 cēlienos

Režisore un dramatizējuma autore – Indra Roga

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Komponists – Emīls Zilberts

Horeogrāfe – Inga Raudinga

Horeogrāfijas pedagogs – Linda Mīļā

Gaismu mākslinieks – Igors Kapustins

Vokālais pedagogs un konsultants Pareizticības mūzikas jautājumos – Maksims Ļaščenko

Video – Jēkabs Vilkārsis un Gatis Priednieks-Melnacis

Lomās: Jānis Znotiņš, Ivo Martinsons, Elīna Vāne, Tālivaldis Lasmanis, Imants Strads, Mārtiņš Meiers, Kārlis Neimanis, Rihards Jakovels, Ieva Puķe, Krišjānis Salmiņš, Januss Johansons, Ivars Vanags, Arnolds Osis, Kārlis Freimanis, Māris Bezmers, Ģirts Rāviņš, Mārtiņš Liepa vai Aigars Apinis, Inese Ramute, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Rūta Holendere, Ilze Lieckalniņa, Eduards Zilberts vai Rasa Estere Ērgle, Ingus Kniploks

Pirmizrāde: 2015. gada 2. oktobris

Pirmoreiz Latvijā iestudēts viens no 20.gs. izcilākajiem pasaules literatūras darbiem. Režisore Indra Roga līdz pamatiem izpētījusi gan romāna tapšanu, gan pirmavotus un vēsturiskās sakritības, pati veidojusi dramatizējumu, izmantojot Ojāra Vācieša tulkojumu, īpaši uzsverot iepriekš iestudētā „Zojas dzīvokļa” un „Meistara un Margaritas” pēctecību gan tēlu izveidē un aktieru izvēlē, gan telpas izmantojumā. Tā sižets ir daudzslāņains, romānā ir gan reliģiski un mistiski, gan satīriski un ekscentriski motīvi, turklāt visi šie slāņi ir cieši savijušies. Romāna darbība notiek Maskavā 1929. gada Ciešanu nedēļā – laikā pirms Lieldienām. Maskavā ierodas Volands, dēvēts par pašu nelabo (Jānis Znotiņš), lai sarīkotu savu ikgadējo Pavasara balli un satiktos ar Meistaru (Ivo Martinsons) – vēsturnieku, kurš sarakstījis romānu par divas tūkstošgades seniem notikumiem Jerušalajimas pilsētā. Meistara aprakstītie notikumi kļūst vēl par vienu sižetisku līniju, tāpat arī viņa un daiļās Margaritas (Elīna Vāne) mīlas stāsts. 

Izrāde saņēmusi VDT Skatītāju balvu nominācijā "Labākā izrāde" 2015./ 2016.gada sezonā!

Foto - Matīss Markovskis un Mārtiņš Vilkārsis

Smēķē Izrādē smēķē

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Esmu sajūsmā, @VDT_LV Tagad es zināšu, kā tieši izskatās kaķis Begemots u.c. "Meistarā un Margaritā".

Saulīte @VaBaiba @ 2017-06-12

Vakar biju @VDT_LV Volanda balles dalībnieku starpā. Pietiks ar to, ja pateikšu, ka bija izcili!!! Paldies!

Gerds Lapoška @gLaposska @ 2017-06-12

Gandrīz pilnmēness un @VDT_LV MEISTARS UN MARGARITA. Pārfrāzējot Bulgakova Margaritu -Karīna ir sajūsmā! Mēs esam sajūsmā!?! Bija lidojums, bija!

Karīna Tatarinova @katatata9 @ 2017-06-12

"Meistars un Margarita" - tas ir skaisti. Par mūžīgo. Bulgakovs, Vācietis, Roga un @VDT_LV komanda.

Dace Zandfelde @Zandfelde @ 2016-05-27

"Meistars un Margarita" @VDT_LV ir neviennozīmīga izrāde, bet vienu varu teikt noteikti - @m_meiers un Volanda svīta bija lieliska!

Anna Ulberte @savadnieceAnna @ 2016-05-27

2 reizes esmu mēģinājusi lasīt M&M, bet I.Rogai un 25 aktieriem (..) @VDT_LV izdevās acīm redzamais - neticamais. Esmu sajūsmā! Bravo!

Inga @strelicia @ 2016-05-27

Paldies @vdt_lv par "Meistaru un Margaritu". Par detaļām vēl ar sevi jāizstrīdas, bet materiāls ļoti krāsainiem sapņiem noteikti.

Ieva Salna @feoija @ 2016-05-27

Mana šīs sezonas absolūta favorīte - @VDT_LV "Meistars un Margarita"! Spoži! Milzīgs paldies Indrai Rogai un visam aktieru ansamblim! Bravo!

Agnese @agnesezeltina @ 2016-05-27

Esmu apburta!"Meistars un Margarita" @VDT_LV iekšēji liek atsaukties, ka notiekšais uz skatuves ir tas, ko zini jau no iepriekšējiem laikiem.

Aiva Šmēla @ai_vai @ 2016-05-27

Meistars un Margarita apreibināja, nobūra un ievilka sevī tā, ka pazuda realitāte. Burvīga režija un izcili aktieri! Paldies @VDT_LV! :)

Kristīne Āboliņa @uguniigaaa @ 2016-05-27

Mana neviltota sajūsma vakar redzētajam Indras Rogas un @VDT_LV "Meistars un Margarita" - sarežģītam, neviennozīmīgam, bet lieliskam darbam!

Liana Molodenkova @LianaML @ 2016-05-27

paldies @VDT_LV par viesizrādi "Meistars un Margarita" Rīgā. Tas bija elpu aizraujošs piedzīvojums: lieliski aktieri un drosmīga režija

Ilze Veisbārde @iveisbarde @ 2016-05-27

Nebeidzu domāt par "Meistaru" @VDT_LV - jaudīgi, kā fantāzijas strūklaka, kā dziļurbuma aka... Volanda komanda - bravo! Roga ir brīnumdare!

Gunta Tab @muhmire @ 2016-05-27

"Katrs saņem pēc savas ticības." Bulgakovs. "Meistars un Margarita" @VDT_LV Bravo!

Evija Balode @evijabalode @ 2016-05-27

Nu @VDT_LV !! Pačot i uvažuha visiem Meistars&Margarita censonjiem.Paldies, gaisa bučas&digitāls Bravo! Roga monstrs. Šādi iznest Bulgakovu!

Eda Vecvagare @edavecvagare @ 2016-05-27

Atgriezties pie sen lasītā #MeistarsunMargarita romāna @VDT_LV izpildījumā šovakar bija interesanti, ar citām acīm tverot, bet labi, paldies.

Sarma Freiberga @ 2016-05-27

Bulgakova "Meistars un Margarita" no @VDT_LV : ģeniāli, izsmalcināti, inteliģenti! Ne kura katra prātam,bet arī nevajag! Paldies! Malači! :)

Sabīne Rusmane @ 2016-05-27

it kā jā, bet , kopumā - ne visai. atsevišķas epizodes labas, pat izcilas, bet ir tik daudz samocītu vietu, ka .... garlaikoja. ja varētu valmieriešiem dikciju sakārtot, tas būtu ieguvums ne tikai šai izrādei. līdz sajūtām nepaņēma, bet noskatīties var, ja esiet klasikas piekritējs.

EvijaB @ 2015-12-21

"MEISTARS UN MARGARITA" @VDT_LV - ne pārāk bieži esoša izjūta, ka izrādes idejas atklājas ilgākā laika posmā pēc noskatīšanās, pamazām. Loģisks izklāsts: ļaunā un labā dialektika (kā labais var kalpot ļaunajam),vienots ansamblis,lieliska V.svīta

@KalniArmands @ 2015-11-03

Ja nu kaut kur meklējat nākotnes LV "teātra prīmu", tad šobrīd tā nobriest @VDT_LV Elīna Vāne kārtējais SUPER sniegums, Margaritas lomā

@Florestanss @ 2015-10-05

Mani aplausi @m_meiers un mazajam Begemotam Eduardam Zilbertam. Abi izcili! @VDT_LV MEISTARS&MARGARITA

@mad_lazdina @ 2015-10-05

Neesmu lasījusi M.Bulgakova darbu, tādēļ nevaru salīdzināt oriģināldarbu ar izrādi. Mani izrāde ļoti garlaikoja, gaidīju tās beigas. Mani izrāde neuzrunāja emocionāli. Nesaskatīju darbam nekādu jēgu, lai gan aktieri spēlēja atdevīgi un ainas mijās viena ar otru.

silvija @ 2015-10-05

Paldies. Negaidīju, ka šo Bulgakova darbu varēs noskatīties vienā elpas vilcienā. Sen nebiju baudījusi kaut ko tik viengabalainu- prātam un emocijām līdzsvarotu. Paldies visiem , kas pielika savu darbu, roku, prātu izrādes tapšanā. Paldies!!!!!

Inta Calpa @ 2015-10-04

"Apžēlojieties! Vai es varētu atļauties dāmai ieliet šņabi?Tas ir tīrs spirts!" "Meistars un Margarita" Indras Rogas režijā @VDT_LV Jāredz!

@AndrisSkride @ 2015-10-04

Atminā paliekošs @VDT_LV aktieru sniegums vakardienas "Meistarā un Margaritā". Volands ar svītu sabūra! Paldies!

@rbambals @ 2015-10-04

Gudra, apgarota un, manuprāt, labākā Indras Rogas režisētā izrāde, ļoti precīzi trāpījumi lomās, izcili aktierdarbi! Paldies :)

Dace @ 2015-10-04

Indra Roga izvēlējās neattēlot manu mīļāko "Meistara un Margaritas" ainu, bet kopumā @VDT_LV uzvedums patika. Tāds trāpīgs.

@HelmutsCaune @ 2015-10-04

Suģestējošs un pārliecinošs Indras Rogas un @VDT_LV veikums par notikumiem ar Meistaru un Margaritu Dārza ielas 302-bis-50 dzīvoklī. Bravo!

@MartinsDregeris @ 2015-10-04

Vēl šodien dzīvoju ar lielisko pēcgaršu, ko vakar deva #MeistarsUnMargarita @VDT_LV Izklaidēja, sasmīdināja, aizkustināja. BRAVO!!!

@MSLiene @ 2015-10-04

Meistars un Margarita...paldies par izrādi, kura noturēja uzmanību līdz pēdējam tas mirklim...

@untala_olita @ 2015-10-04

@VDT_LV Meistars un Margarita. Redzētas filmas un seriāli. Šī versija ir pie labākajām - Bravo! - versijām.

@bludaimix @ 2015-10-04

Zāle kājās. Bravo @VDT_LV! "Meistars un Margarita" - ļoti. No skaļiem smiekliem līdz kamolam kaklā. Paldies!

@Elina_N @ 2015-10-04

Zojas dzīvoklī jauni iemītnieki "Meistars un Margarita". Liels paldies @VDT_LV ! Izrāde ir jāredz! Bravo!

@Jo_Alder @ 2015-10-04

"Un katrs saņem pēc savas Ticības!" #MeistarsUnMargarita Paldies Indra Roga un @VDT_LV ! Liels paldies!

@ZKLuksaevica @ 2015-10-04

Ļoti vērienīga un iespaidīga Meistara un Margaritas pirmizrade @VDT_LV !!! Labs manas mīļākās grāmatas dramatizējums :)

@UnaNeo @ 2015-10-04

Slavenais stāsts izstāstīts...satīriskā līnija sajūsmināja (Volanda svīta, ierēdņi), reliģiskā- pārlieku melnais izraisa vēlmi vairāk meklēt Dievu. Mīlestība? Cik tad daudz Margarita Meistaru mīlēja, ja jau "nelaužoties" viegli kā taurenītis kļuva par balles karalieni un pēc tam savu balvu ne īsti gribēja, i ne kā. Kaislīgāk viņa palīdzēja sievietei ar zilo lakatiņu... Paldies režisorei, viņas komandai. Paldies visiem aktieriem- lielisks darbs!!!

kena @ 2015-10-03

@VDT_LV Paldies VDT, Indrai Rogai un aktieriem par lielisko izrādi "Meistars un Margarita". Izcili. Tā ir jāredz!

@AmolinaIveta @ 2015-10-02

Esmu lielā sajūsmā par @VDT_LV Meistars un Magarita! Bravo!!!

@JOSITIS @ 2015-10-02
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.