MAIJA UN PAIJA

Anna Brigadere

MAIJA UN PAIJA

Pasaku luga 2 cēlienos

Režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Videomāksliniece – Katrīna Neiburga

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Komponists – Oskars Herliņš

Horeogrāfe – Linda Mīļā

Gaismu mākslinieks – Krišjānis Strazdīts

Lomās: Elīna Vāne, Rūta Holendere, Rihards Jakovels, Inga Apine, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Januss Johansons, Baiba Valante, Astra Baumane, Ligita Dēvica, Aigars Apinis, Oskars Morozovs, Ivo Martinsons, Juris Laviņš, Arnolds Osis

Pirmizrāde: 2015. gada 26. aprīlis

Reiz dzīvoja kāds tēvs un viņam bija meita, čakla un kārtīga. Kad viņš apprecējās otrreiz, viņš nezināja, ka jaunā sieva ir ragana. Arī viņai bija meita, kas gan  nemaz nedomāja mācīties strādāt. Tikmēr kaut kur debesīs  Pērkons bija saspēris gabalu gabalos Zeltozolu. Saules meitas visus tā gabalus atrada, bet galotni nē. Tā kā Pasaules koks bez galotnes nespīd, Laima – Saule devās meklēt uz zemi cilvēku, kas spētu to atrast. Jo tikai cilvēks ar labu sirdi spēj nokāpt pazemē, pa pupu uzkāpt debesīs – atrast galotnīti, un izvest no pazemes tos, kas nokļuvuši velna kalpībā. Režisors Reinis Suhanovs šo daudziem zināmo Annas Brigaderes stāstu par divām māsām iestudējis, Latvijas ainavās cauri visām sezonām atklājot mistiski skaisto dabas ritējuma ciklu un stāstu par  cilvēku nebeidzamajiem meklējumiem pēc savas vietas šajā pasaulē.

Izrāde nominēta 2014./ 2015.gada "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijā "Gada gaismu vai video mākslinieks" (video - Katrīna Neiburga)

Foto - Matīss Markovskis

Papildus informācija: Izrāde pamatskolēniem, vidusskolēniem un viņu vecākiem

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Esmu sajūsmā par @VDT_LV izrādi #MaijaunPaija !Paldies! Arī daļa manu skolēnu man piekrīt! Mūsdienīgi, radoši un saistosi teksti, projekcijas

@IngridaZilgalve @ 2015-04-28

Mums ar dēlu ļoti patika jaunā izrāde. Biju pārsteigta, cik daudz no oriģinālā teksta saglabāts, visi īsinājumi bija ļoti veiksmīgi. Pateicības aktieriem un radošajai grupai, pie griestiem piekārtie koki bija ļoti gudra ideja, lieliskas videoprojekcijas. Mūsdienīga un klasiska izrāde reizē. Izcils Laims tēls. Varbūt Maija par daudz smējās un ārdījās, viņa varētu būt nedaudz rāmāka un nosvērtāka, vairāk ar iekšēju spēku, nevis ārēju enerģiju. Lai spriganums paliek lecīgajai Paijai. Ak, jā. Lieliska mūzika. Zīmīgas dziesmas īstajā laikā, nekāda fona, bet mūzika ar saturu papildinošu būtību. Retums teātrī. Labprāt noklausītos šos fragmentus vēlreiz. Komponistam ir savs rokraksts.

Daiga @ 2015-04-27

Iespaidīga un krāšņa jaunā @VDT_LV izrāde "Maija un Paija". Vienreizēja iespēja jauki pavadīt vakaru visai ģimenei!

@JanisBaiks @ 2015-04-27

Paldies, @VDT_LV par piedzīvoto pirmizrādi "Maija un Paija." It īpaši patika Riharda Jakovela un Elīnas Vānes spēlējums. Iesaku iesaku!!!

@JeteAZ_ @ 2015-04-27
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.