Antons Čehovs

ĶIRŠU DĀRZS

Gandrīz komiska krīze 2 daļās

Režisors – Oļģerts Kroders

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Komponists – Emīls Zilberts

Lomās: Ieva Puķe, Inga Apine, Elīna Vāne, Tālivaldis Lasmanis, Krišjānis Salmiņš, Kārlis Neimanis, Agris Māsēns vai Aigars Vilims, Skaidrīte Putniņa, Oskars Morozovs, Māra Mennika, Rihards Rudāks, Aigars Apinis, Ivars Vanags, Terēze Lasmane, Ruta Birgere, Regīna Devīte, Māris Bezmers

Pirmizrāde: 2009. gada 13. februāris

Ļubovas Raņevskas muiža ar brīnišķo ķiršu dārzu ir ieķīlāta, bet pati saimniece sapņo tikai par atgriešanos pie mīļākā Parīzē. Tikmēr pārējie muižas iemītnieki kārto katrs savu dzīvi kā prot, rīcības vietā izvēloties izklaides, un dārzu izciršanai nopērk tieši tas, uz kura glābiņu bija cerēts.
Oļģerts Kroders ir iestudējis visas Antona Čehova „lielās lugas" (un dažas pat vairākas reizes), izņemot „Ķiršu dārzu". Režisora daiļrade vienmēr bijusi sabiedrībai aktuāla, un šobrīd viņam liekas, ka ir īstais laiks uzvest „Ķiršu dārzu" - komēdiju par to, kā izplēn ideāli, izput vecā vai iedomātā bagātība.

Izrāde nominēta Latvijas Teātra gada balvai 2008./2009. gada sezonā 7 kategorijās - "Gada dramatiskā teātra izrāde", "Gada režisors" (Oļģerts Kroders), "Gada aktrise" (Ieva Puķe par Raņevskas lomu), "Gada aktieris otrā plāna lomā" (Rihards Rudāks par Firsa lomu), "Gada jaunie skatuves mākslinieki" (Inga Siliņa par Aņas lomu, Māra Siliņa par Duņašas lomu, Kārlis Neimanis par Trofimova lomu)

Foto: Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Pirmais cēliens ļoti garlaicīgs, otrais nedaudz labāks. Bijām gaidījuši daudz vairāk no šīs izrādes! Aktieru sniegums labs (ar dažiem izņēmumiem). Ieva Puķe gan skaisti izskatās, gan skaisti spēlē!

viesis @ 2014-07-25

Большое спасибо за замечательный спектакль в Риге!

Vladimir @ 2014-07-25

*Vismīļākais PALDIES Valmieras Drāmas teātra radošajai grupai kārtējoreiz par IZCILU izrādi - "Ķiršu dārzs"! Jūs, aktieri (arī jaunie - fantastiski talantīgi), režisori, scenogrāfi, kostīmu mākslinieki, komponisti un citi speciālisti esat labākie PASAULĒ - arī pēc šīs izrādes gribējās visus samīļot! Lepojos, apbrīnoju, jūsmoju!

viesis @ 2014-07-25

Hmm... izrāde ar dīvainu pēcgaršu. Varbūt tiešām tas dārzs ir realitāti aizēnojoša ilūzija. Prieks redzēt, ka teātris atrod darbu arī vecajiem aktieriem. Žēl, ka nevar neko uzzināt kas tā Māra Siliņa un kur viņa vēl spēlē, šķiet interesanta. Būtu interesanti redzēt arī ar Meniku.

viesis @ 2014-07-25

Super! Nominācijas ir pilnīgi pamatotas! Nezinu kā beigu beigās varēs izvēlēties tikai dažus apbalvojamos. Puķi nevar vien beigt apbrīnot. ddPārsteidza Māras Siliņas profesionālā gatavība. K. Neimanis arī ļoti pārliecinošs. Par veco gvardi nav pārsteigums, bet dziļš gandarījums par neieslīgšnu rutīnā un štampos.

viesis @ 2014-07-25

Paldies, liels, liels paldies, ka atbraucāt uz Rīgu! Trūkst vārdu, lai izteiktu savas sajūtas, lieliska izrāde!

Strel. @ 2014-07-25

Vakar beidzot bija tā veiksme redzēt šo izrādi Rīgā. Tipāži un aktierspēle vienkārši lieliski!! Ļoti patika - paldies aktieru ansamblim! :)

vasara @ 2014-07-25

Paldies! Panākumus Pēterburgā un paldies, ka parādījāt mums Rīgā, kas nevar mērot ceļu līdz Valmierai. Ļoti patika T. Lasmanis! Paldies visiem!

viesis @ 2014-07-25

Brīnišķīga izrāde, kuras galvenais spēks ir Čehova nemirstīgais un aktuālais teksts, kā arī aktieru ansamblis. Īpašs prieks par Elīnu Vāni!

Lāsma @ 2014-07-25

Tas jau, kā zināms, ir atkarīgs no paša domāšanas. Tas, kas uzskata, ka nekad nevar dabūt biļetes, tās arī nekad nedabū! ;)

viedais @ 2014-07-25

26. un 28. maijā ir vēl biļetes dabūjama. Kurš te stāsta, ka nav. Citreiz jau parādās arī vēlāk. Varbūt kāds atsakā un tāpēc ir tā. Es vienmēr esmu dabūjusi uz to, ko gribu.

Anete @ 2014-07-25

Jūnija sākumā sāks tirgot augusta biļetes, tad var mēģināt nopirkt uz Ķiršu dārzu. Dzirdēju, ka izrādi augustā rādīs arī Rīgā. Jūnijā jāčeko VDT mājas lapa, lai nenoguļu Rīgas izrādēm biļetes uz šo izrādi.

par biletem @ 2014-07-25

Paldies par komentāriem! Ieintriģējāt! šovakar iešu un skatīšos!

Iv @ 2014-07-25

Nu patika man šī izrāde. Aktieri baigie malači, īpaši jaunie, kas tik labi tur līdzi pieredzējušajiem. Ļoti labs ritms. Nu var taču būt, ka Čehovs nav vienlīdzīgs garlaicība. Paldies par to.

viesis @ 2014-07-25

Vēlētos pajautāt VDT vadībai- kad būs iespējams nopirkt biļetes un noskatīties izrādi "Ķiršu dārzu"???Diemžēl visas biļetes uz izrādi jau izpirktas. Zinu, ka ir daudz teātra cienītāju, kuri vēlētos noskatīties tieši šo izrādi. Ja jau ir tāds pieprasījums, būtu jauki sagaidīt kādu papildizrādi. Paldies!

viesis @ 2014-07-25

Laba izrāde ir kā sarunu biedrs, ar ko var sarunāties domās vēl ilgi pēc iziešanas pa teātra durvīm. ļoti liels prieks un gandarījums mūsdienās sastapties ar mākslas faktu. novēlu Valmiers teātrim izturēt savu labas mākslas radīšanas līniju un turpināt pierādīt, ka klasika var būt kases gabals. paldies visiem izrādes veidotājiem! Sveiciens Teātra dienā!

viesis @ 2014-07-25

Vispār jau jāzina uz kādu izrādi nākt, tie, kas zina Ķiršu dārzu sajūtis baigo trāpījienu, bet tie, kas nezina par ko ir runa - sajutīs trako mājas cirku. Tāds apmēram ir Straupē. Viss rozā un viss lielā, pofig ka bērns noslīcis, pofig ka naudas nav, tik dejo un dzied.:) Puķe forša un Siliņa. BEt Vāne - vienreizēja. Ko tie cilvēki sajēdz. Krievijā tādas arī ir tās ķotkas, kas no mājas neiziet. Bet zem tā paltraka un lakatiņa slēpjas seksīga un griboša sieviete. Tikai visi izrādes pajoliņi to nesajūt. Vāne tajā izrādē ir spēcīgākā. Man viņa vislabāk patika, jo noslēpums bija visu laiku - dabūs vai nedabūs. Lūk to es saprotu. Kā man gribējās, ka tas Lopahins saka "jā" un tu nāksi pie manis = tagad manu muižu apkopt, bet nekā. Mīkstais. NU tādas manas vienkāršā cilvēka domiņas. Tagad jau arī visi tik rullē ar lepniem vēģiem, kas patiesībā kredītā. Tāpat Puķes dāma - smalkos cimdos, kas rīt būs cauri. Lai veicas. Bija vērts aiziet.

K.P. @ 2014-07-25

Paldies par dzīvības pilnu klasiku un lieliskiem aktierdarbiem!

viesis @ 2014-07-25

Iedodiet taču Vānei kādu maigas, trauslas, klusas sievietes lomu. Labai aktrisei vajag dažādību!

viesis @ 2014-07-25

Nē, nu galīgi garlaicīgi jau nebija. Bet lai būtu baigā starā. Labi, ka dažas aktrises vismaz seksīgas. Bet nu pārāk daudz liešanas un tas cirks nerullē. Džeks ar skruļļainajiem matiem kruts, tāds ņirdzīgs.

viesis @ 2014-07-25

paldies, ka Čehovs var būt arī saistošs, negarlaicīgs. Negaidīju, ka visu izrādi varēšu noskatīties ar neatslābstošu interesi. Aktieri, protams, labi. Iepriecina jauno aktieru pārliecinošais darbs. Duņašas lomas tēlotāju gribētos redzēt kādā "nopietnākā" lomā, skaista balss un izteiksmīgas acis. Šajā lomā lai gan jauna, šķita par vecu. Tas gan nav pārmetums aktrisei. Ļoti patika Kārlis Neimanis un Apinis gaumīgi ironiskajā sniegumā. Vienīgā, kura šķita pārspīlēta bija Vānes atveidotā varone. Jā, tādas sievietes ir, bet kaut kā pietrūka organikas. Puķe, Salmiņš, Lasmanis - ideāli!

viesis @ 2014-07-25

Izrāde, kurā jāpierod pie spēles noteikumiem. Sākumā visi šķiet tādi pārforsēti tipizētāji. Tomēr izrādes gaitā aktieri pārliecina. Apbrīnojams, niansēts Puķes aktierdarbs. Salmiņam šajā sezonā jau otro reizi( lai atceramies "Indrānus") jāiemiesojas dārza nocirtēja lomā, bet, protams, tie abi ir atšķirīgi, pārliecinoši veidoti tēli. Faktiski uzslavas vārdus varētu veltīt katram aktierim. Kopumā nostrādāta ansambļa izrāde, kurā īsti traģiski tēli ir Rudāka Firss un Mātes rēgs. Firss tādēļ, ka simbolizē iepriekšējās paaudzes, vēsturi, kura nolikta plauktiņā aizmiršanai, lai varētu ik paaudzi kļūdas atkārtot no jauna. Pārējie tēli izrādes laikā atbrīvojas no ilūzijām. Jo "Ķiršu dārzs" Krodera versijā ir ilūzija, no kuras atbrīvojoties, dzīves nokārtojas. Paldies par mūsdienīgu, domāt liekošu Čehova lasījumu!

viesis @ 2014-07-25

Čehova iestudējumi pēdējā laikā Latvijā nebija padevušies (depresīvais Tēvocis Vaņa Nacionālajā un garlaicīgā Kaija Dailē, lai gan aktieru spēle šajās izrādēs vairumā gadījumu bija vismaz atzinīgi vērtējama). Tomēr atceroties Krodera iestudētās Čehova lugas, bija nojauta par to, ka šoreiz izdosies un rezultāts patiešām pārspēj pat cerības. Tik trāpīgi tieši patlaban: muižā notiekošais = valstī notiekošais. Vai, izvēloties lugu iestudēšanai, jau bija nojauta par trāpīgo aktualitāti? Tā smuki grimstam, bet tai vietā, lai mēģinātu glābties, runājam, izvairāmies nio lēmumiem, meklējam vainīgos, lolojam cerības, ka kāds atnāks un mūs glābs utt. Tā teikt - citi mūs izglābs, atnāks un izglābs. Ekonomikas likumsakarības pastāv, turklāt neatkarīgi no tā - vai mums patīk vai nepatīk Lopahins (Salmiņa tēlojumā - tik saprotami cilvēcisks). Gudra režija. Jauka scenogrāfija. Laba aktieru spēle, šoreiz īpaši pārsteidz "mazo lomu" tēlotāji - Neimanis, Māsēns, arī Inga Siliņa un Vāne lomās, kas dažkārt ir visai "bālas". Un protams, visi Valmiera teātra grandi - Lasmanis, Rudāks, Puķe (trāpīgs ārprāts (domu juceklis) pirms neiespējamā lēmuma).

Armands @ 2014-07-25

Laba izrāde, Kroders kā vienmēr trāpa desmitniekā! Un katrs aktieris savā, vispiemērotākajā vietā!

viesis @ 2014-07-25

Vai ta šiem pa pliko vajadzēja, vai pašu džinsiņās?

viesis @ 2014-07-25

Kautkā tie kostīmi liekas lieki,tik feiniem aktieriem...Ka tik Ilzīte atkal nav pārcentusies,viņai tai Dailītē sanāk labak!!!

viesis @ 2014-07-25

Vienkarši SUPER:))))

viesis @ 2014-07-25

Bija jautri! Priekā pretim bezdibenim...

viesis @ 2014-07-25

Izrāde tak nekur nepazudīs :) būs vēl labāka kā solīts:)) Tā ka gaidīsim visi un saudzējiet T. Lasmani. Veselību viņam!!!

Ida @ 2014-07-25

nu, protams! :) ne jau datums ietekmē cilvēku, bet cilvēks datumu!

viesis @ 2014-07-25

Lasmanim novēlu veiksmīgu atveseļošanos. Esiet prātīgi un citreiz nelieciet pirmizrādi 13. datumā un vēl piektdienā!!!

viesis @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.