INIŠMORAS LEITNANTS

Mārtins Makdona

INIŠMORAS LEITNANTS

Ļoti melna, iespējams, komēdija 1 daļā

Režisors – Mārtiņš Eihe

Scenogrāfe – Pamela Butāne

Kostīmu māksliniece – Ieva Veita-Breidaka

Gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks-Melnacis

Tulkojums – Laila Burāne

Kustību konsultants – Aigars Apinis

Muzikālais noformējums – Mārtiņš Meiers

Lomās: Aigars Apinis, Januss Johansons, Mārtiņš Liepa, Meinards Liepiņš, Mārtiņš Meiers, Klinta Reinholde, Uldis Sniķers

Pirmizrāde: 2020. gada 9. oktobris

Kas var būt stiprāks par īsta īru rīkļuravēja mīlestību pret savu dzimteni, tēvu, māti un ģimeni? Stiprāks par pienākuma un taisnīguma apziņu? Tā ir mīlestība pret savu kaķi. Neviens, kas būs darījis pāri Tomasiņam, nepaliks vesels pēc tam, kad par to būs dabūjis zināt Īru Nacionālās atbrīvošanas armijas leitnants Padriks. Gandrīz neviens.

“Inišmoras leitnants” ir skarbu joku, pārpratumu un negaidītu pavērsienu caurvīta īru izcelsmes angļu dramaturga Mārtina Makdonas 2001. gadā sarakstīta melnā komēdija. Godalgotā luga iestudēta daudzviet pasaulē, tostarp arī Brodvejā. Viens no mūsdienu provokatīvākajiem dramaturgiem par savu darbu saka: “Es izvēlos robežu starp komēdiju un nežēlību, jo viena izgaismo otru. Mēs visi reizēm kļūstam nežēlīgi, vai ne? Un tāda ir drāma kopš grieķiem.”

Valmieras teātra skatītājiem dramaturgs Mārtins Makdona pazīstams no 2005. gadā iestudētās melnās komēdijas “Spilvencilvēks”.

Izrādē tiek lietota necenzēta leksika, ir iekļautas vardarbīgas ainas.

Izrādi iesakām skatītājiem no 16 gadu vecuma.

 

 

Foto Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Ja tu vēlies izsmieties līdz asarām (ar nosacījumu, ka tev patīk tumšs humors), šis ir jāpiedzīvo.

Kristīne @ 2021-08-13

Iesaku! Tikai ņemiet vērā, ka tā patiesi ir melna, iespējams, komēdija.

Evita Hofmane @ 2020-10-12

Kovidhorors nespēj konkurēt ar pārdzīvojumu, kādu caur asinīm un mīlestību Mārtiņš Eihe ir ienesis VDT mansardā. Izrāde, kas pusotras stundas garumā ierauj sevī, samaļot smadzenes un ielejot tās atpakaļ mazliet citādā kārtībā. Ļoti iesaku.

Matīss Purmalis @ 2020-10-12

Cietais rieksts - Mārtins Makdona. Trakais īru/britu 50gadnieks, kas pasaules slavu guvis gan ar savām nepieradinātajām//nepieradināmajām lugām, ko nerimstoši spēlē un interpretē visā pasaulē, gan filmām. Filmē reti, toties pamatīgi: oskars sev un diviem aktieriem + citas balvas un nomināciju nominācijas. Makdonas vārds būtībā ir zīmols: melnais britu humors, kurš ar Three billboards... (tie, kas filmu redzējuši, zina, par ko ir runa) ielauzies arī Amerikā. Valmierieši šoreiz ķērušies klāt viņa pirms 20 gadiem rakstītajam pārpratumu pilnajam un melnum melnajam "Inišmoras leitnantam". (Nezinātājiem: Inišmora ir mazītiņa sala Īrijas piekrastē + luga ir tik "melna", ka diez vai kāds jelkad uzdrošinātos to uzlikt uz ekrāna). Makdonas faniem valmierieši neliks vilties. Arī Tarantino faniem ne. Izrādes pēcgarša? Ejiet, skatieties! Pēcgarša tāda, kāda var būt tikai pēc Makdonas. Un vēl: valmierieši šovakar lika man mainīt vienu no manām nelokāmām pārliecībām teātrī. Paldies viņiem par to. Un mans īpašs aktierisks paldies Aigaram Apinim.

Andris Morkāns @ 2020-10-12
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.