HAMLETS

Viljams Šekspīrs

HAMLETS

Piedzīvojumi ar atriebību 2 daļās

Režisore – Indra Roga

Scenogrāfs un video mākslinieks – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Cīņu meistars – Valdis Kupčs

Gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs (Maskava)

Pirotehnikas meistars – Kalvis Kalniņš

Skaņu un mūzikas aranžējumi – Emīls Zilberts

Tulkojums – Indra Roga, Mārtiņš Meiers

Lomās: Mārtiņš Meiers, Kārlis Arnolds Avots, Kārlis Freimanis, Elīna Hanzena, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Januss Johansons, Ingus Kniploks, Jānis Kreklis, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Sandis Runge, Krišjānis Salmiņš, dažādu galvaspilsētas teātru aktieri

Pirmizrāde: 2019. gada 12. aprīlis

“1607.gadā britu tirdzniecības kuģi “Hektors” un “Drakons” kuģoja gar Āfrikas krastiem uz Indiju, ilgotais mērķis vēl bija tālu, matroži garlaikojās, atmosfēra bija nokaitēta, jebkurā brīdī draudēja izcelties kautiņš... Kuģa kapteinis Viljams Killings saprata, ka steidzami jāatrod kāda nodarbe, kas matrožu prātus pārņemtu savā varā. Varbūt sarīkot teātra izrādi? Bet ko iestudēt? Kaut ko populāru, visiem saprotamu, pilnu izklaidējošiem notikumiem, noslēpumainiem noziegumiem, ar noklausīšanos, indēšanu, kaismīgiem monologiem, divkaujām, lai lugā noteikti būtu mīlestība, bet joki spētu nogāzt matrožus no kājām. Kapteinis pieņēma lēmumu. Jāiestudē “Hamlets”. ” /A.V.Bartoševičs/

Visnoslēpumainākajā pasaules lugā no pirmā Hamleta līdz pēdējam tiek uzdoti vieni un tie paši jautājumi, taču to nozīme mainās līdz ar laiku, kurā dzīvojam paši.

Izrāde saņēmusi 2018./2019. gada sezonas Latvijas teātru gada balvu kategorijā "Gada aktieris" (Mārtiņš Meiers) un nominācijas kategorijās “Gada lielās formas izrāde”, “Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki“ (Elīna Hanzena), “Gada scenogrāfs” un “Gada video mākslinieks” (Mārtiņš Vilkārsis), “Gada kostīmu māksliniece” (Anna Heinrihsone).

 

Izrāde iekļauta "Latvijas skolas soma" programmā.

 

Foto Mārtiņš Vilkārsis

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Hamlets pārsteidz. Ar efektiem, saturu un spēku. Šķiet, ka ieilgusī pauze starp teātra apmeklējumiem godalgota ar labāko, kas šobrīd baudāms! Bravo!

Māra @ 2020-03-02

Beidzot redzēju "Hamletu". BRAVO! Mārtiņš Meiers izcils Hamlets un katrs aktieris šajā izrādē bija fantastisks! Pateicos! Izrādes režisorei PALDIES, ka ievijāt izrādē daudz ko mūsdienīgu. Baudāmi!!!

Ginta @ 2020-01-23

Šodienas izrādē viss bija tā, kā mākslā vajag būt- gan inovatīvi, gan klasiski, kaut kas nepareizs un kaut kas netverami skaists, pārsteiguma brīži un beigās- (vismaz man) asaras. This Saturday was a Perfect day ;)))

kena @ 2019-12-14

Izrāde, kura atkal apliecina Valmieras teātra varēšanu un izcilajiem aktieriem! Jo kopš Zojkina kvartira un Raudupietes laikiem tāds rēnums vien mīļajā teātri bija redzams....Prieks un lepnums par Hamletu! Paldies visiem izrādes veidotājiem! Tā turpināt!

Sniedze Ragze @ 2019-11-01

Fantastiska izrāde! Esmu sajūsmā! Paldies!

Vizma Stumpe @ 2019-11-01

Izrāde “Hamlets” - esmu saviļņota un sajūsmināta visaugstākajā mērā. Par visu aktieru aktierdarbu, scenāriju, režisūru un scenogrāfiju. Kaut ko tik fantastiski labu sen nebiju baudījusi! Pilnīgs kultūrorgasms! BRAVO!!! Esmu laimīga bezgalīgi! Paldies Valmieras drāmas teātrim.

Ineta Jurgevica @ 2019-10-07

Apbrīnojams darbs, precīzāk kopdarbs. Līdz niansēm viss: gaisma, skaņa, kustība. Fantastiski tērpi. Un trillera sajūta labā nozīmē - visu laiku vieglā sasprindzinājumā. Nu reāla katarse beigās, ko vēl pastiprina sarkanais (neskaidrošu). Nu šis ir jāredz!

Ilona Vilumsone @ 2019-10-07

Patika, ļoti! Visu izrādi noskatījos un līdzpārdzīvoju ar interesi! Aktieri - kolosāli!

Anete @ 2019-05-08

Bijām uz Hamletu. M. Meiers visu zāli nolika uz ceļiem. Paldies, paldies, paldies par šo skaistumu!

Ieva @ 2019-05-08

Bravo! Ists kulturas baudijums dveselei un garam!

Daigaa @ 2019-04-22

“Hamlets” ir krāsains sprādziens šajā pelēcīgajā teātra sezonā. Katru reizi klausoties pasaulzināmo lugu, gūstu jaunas atziņas, uzdodu sev jautājumus. Pavisam noteikti ir mana sezonas spilgtākā izrāde - caur vieglumu uz smagiem jautājumiem, Meiers ar katru šūniņu dzīvo Hamletā.

Anna Sofija @ 2019-04-15

Spoži un pārsteidzoši, daudz spilgtu momentu, negaidītu traktējumu. Nevienu mirkli nebija garlaicīgi, tiesa, brīžam likās, ka ar Meiera muti runā Martinsons no iepriekšējā iestudējuma. Līdzīgas intonācijas, bet varbūt tikai šķitums. Domāju, būs Spēlmaņu nakts balvu birums. Varbūt arī par fantastiskajiem kostīmiem!

Daiga Mazvērsīte @ 2019-04-15

Ļoti patika izrāde! Gribēju to redzēt, jo reklāma ir ļoti skaista un iespaidīga- Meiers, jūra, sarkanā cepure, zolīds, skaisti... Skaidri izprotams viss, par ko Šekspīrs Hamletā stāsta. Eksistenciāli nozīmīgas tēmas katram. Mārtiņš Meiers- Labākais!!! Arvien prātā, ļoti iespaidīgi.....

agnese.r@inbox.lv @ 2019-04-15

Ārkārtīgi interesanti un aizraujoši! Fantastiska režija un lieliski aktierdarbi! Visam noticēju! Bravo Meieram! Ļoti pārliecināja Avots!

Heiho @ 2019-04-15

Diemžēl nepatika, iepriekšējais iestudējums bija galvas tiesu pārāks! Uz izrādes otro cēlienu nepaliku, pliekanie jociņi neuzrunāja. Manuprāt, klasiku nav vajadzīgs pielāgot katram laikmetam - tādēļ jau tā ir klasika. Citādi brīžiem šķiet, ka vienīgais, kas vēk pietrūkst, ir popkorns skatītājiem izrādes laikā. Veiksmi!

Senais13 @ 2019-04-14

ļoti patika! Mūsdienīga , asprātīga, aizraujoša. Izcila aktieru izvēle.. Meiers izcils. Lasmanim bravo! Scenogrāfija moderna, super, tērpi papildina tēlus. Paldies valmieriešiem!

ofēlija @ 2019-04-14

Spēcīgi, vareni, skaisti! Meiers ir kolosāls!) Brauciet un teātri un piedzīvojiet īstu emociju gammu.

Dabas_bērns @ 2019-04-14

Biju uz 2.izrādi 13.aprīlī. Dažkārt pārņēma panika- kas notiek uz skatuves, ko ar to aktieri vēlas pateikt, kāpēc tur Mīms, kāpēc kuģis? Tad pretēji- sajūsma par asprātību, par Bartkeviču un Vimbu, jo viņu interpretācija bija kolosāla, viegla, ironiska un izaicinoša. Biju aizgrābta skatoties Tālivalža Lasmaņa tēlojumā, viņa Polonijs bija ģeniāls. Esmu sajūsmā par viņu! No iespējaās ieslīgšanas snaudā ik pa laikam izrāva lielgabalu zalves un salūts, un citi specefekti....

Ingī @ 2019-04-14

Izrāde ir izcila. Paldies visiem.

Liz_Ance @ 2019-04-13
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.