Kādas drāmas mirkļi 2 daļās
Režisors – Varis Brasla
Scenogrāfs – Valters Kristbergs
Kostīmu māksliniece – Liene Rolšteina
Komponists – Emīls Zilberts
Gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks-Melnacis
Kustību konsultante – Linda Mīļā
Lomās: Mārtiņš Meiers, Emīls Zilberts, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Vizma Kalme, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Klinta Reinholde, Krišjānis Salmiņš, Diāna Krista Stafecka vai Elīna Hanzena, Baiba Valante
Pirmizrāde: 2022. gada 24. janvāris
1908. gads. Leģendārā simfoniskā skaņdarba “Melanholiskais valsis” radītājam Emīlam Dārziņam ir 33 gadi. Viņš nodzīvos vēl tikai nepilnus divus gadus, pareģos un brīdinās kāda zīlniece. Viņš un diriģents, dziedāšanas skolotājs Pāvuls Jurjāns ir labi kolēģi. Abi sapņo par latviešu operas dibināšanu. Emīls strādā pie operas “Rožainās dienas”. Negaidīti abi domubiedri kļūst nesamierināmi pretinieki. Ar Pāvula gādību Emīls tiek publiski apvainots muzikālā zādzībā. Emīls pārstāj komponēt, pats iznīcina vairākas savas klausītāju iemīļotas kompozīcijas. Kas notika? Kas bija šī konflikta pamatā? Muļķība? Skaudība? Greizsirdība?
Foto Matīss Markovskis
se. 21.05 | 18:30 | Apaļā zāle | ES NEESMU KLAVIERNIEKS | 2 st. 30 min. |
EUR 18
|
Pārdots! |
pr. 23.05 | 19:00 | - |
ES NEESMU KLAVIERNIEKS
Viesizrāde Dailes teātrī |
2 st. 30 min. |
EUR 20 / 22
|
Pirkt biļeti |
ot. 24.05 | 19:00 | - |
ES NEESMU KLAVIERNIEKS
Viesizrāde Dailes teātrī |
2 st. 30 min. |
EUR 20 / 22
|
Pirkt biļeti |
tr. 25.05 | 19:00 | - |
ES NEESMU KLAVIERNIEKS
Viesizrāde Dailes teātrī |
2 st. 30 min. |
EUR 20 / 22
|
Pirkt biļeti |
ot. 21.06 | 18:30 | Apaļā zāle |
ES NEESMU KLAVIERNIEKS
Sezonas noslēguma izrāde |
2 st. 30 min. |
EUR 18
|
Pārdots! |
Brīnišķīgi skaistas izrādes kvintesence. Smalkais Emīla Dārziņa dzīvesstāsta atspoguļojums neatstāj vienaldzīgu. Režisors Varis Brasla salicis pareizos akcentus, kuri iedvesmo māksliniekus & skatītājus. Dziļš un jūtīgs darbs.
Lieliska dramaturģija un režija! Baudāma izrāde, smalks humors un gaumīgi apvīti vēsturiski notikumi, bravo! Vienīgais izrādes beigās izvēlētā dziesma likās par drūmu, pārturēts dramatisma moments, prasītos, kas priecīgāks un melanholiskās.
Izrāde par simts gadus seniem notikumiem ar atziņām, kas ir aktuālas arī šodienas sabiedrībai. Par mums pašiem. Vienkārši un gaumīgi, reizē smieklus raisoši un līdz sirds dziļumiem aizkustinoši. Paldies režisoram un visai komandai (jo īpaši B. Valantei) par paveikto!
Liels paldies par šo izrādi, tā aizkustināja līdz asarām. Patiesi emocionāls un arī kultūrvēsturisks baudījums. Sajūtas "nelaiž vaļā" vēl ilgi pēc izrādes beigām. Mājās pārnākot, ar steigu bija jāver vaļā mūzikas kaste un jānoklausās pieminētie skaņdarbi. Izcila dramaturģija. Paldies izrādes režisoram Varim Braslam un visiem aktieriem par šo izrādi!
Paldies, ļoti pārliecinoša, emocionāla, muzikāla izrāde!