ES NEESMU KLAVIERNIEKS

Alvis Lapiņš

ES NEESMU KLAVIERNIEKS

Kādas drāmas mirkļi 2 daļās

Režisors – Varis Brasla

Scenogrāfs – Valters Kristbergs

Kostīmu māksliniece – Liene Rolšteina

Komponists – Emīls Zilberts

Gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks-Melnacis

Kustību konsultante – Linda Mīļā

Lomās: Mārtiņš Meiers, Emīls Zilberts, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Vizma Kalme, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Klinta Reinholde, Krišjānis Salmiņš, Diāna Krista Stafecka vai Elīna Hanzena, Baiba Valante

Pirmizrāde: 2022. gada 24. janvāris

1908. gads. Leģendārā simfoniskā skaņdarba “Melanholiskais valsis” radītājam Emīlam Dārziņam ir 33 gadi. Viņš nodzīvos vēl tikai nepilnus divus gadus, pareģos un brīdinās kāda zīlniece. Viņš un diriģents, dziedāšanas skolotājs Pāvuls Jurjāns ir labi kolēģi. Abi sapņo par latviešu operas dibināšanu. Emīls strādā pie operas “Rožainās dienas”. Negaidīti abi domubiedri kļūst nesamierināmi pretinieki. Ar Pāvula gādību Emīls tiek publiski apvainots muzikālā zādzībā. Emīls pārstāj komponēt, pats iznīcina vairākas savas klausītāju iemīļotas kompozīcijas. Kas notika? Kas bija šī konflikta pamatā? Muļķība? Skaudība? Greizsirdība?

 

Foto Matīss Markovskis

ES NEESMU KLAVIERNIEKS ES NEESMU KLAVIERNIEKS ES NEESMU KLAVIERNIEKS ES NEESMU KLAVIERNIEKS ES NEESMU KLAVIERNIEKS ES NEESMU KLAVIERNIEKS ES NEESMU KLAVIERNIEKS ES NEESMU KLAVIERNIEKS ES NEESMU KLAVIERNIEKS

Publikācijas

Tuvākās izrādes

se. 21.05 18:30 Apaļā zāle ES NEESMU KLAVIERNIEKS 2 st. 30 min.
EUR 18
Pārdots!
pr. 23.05 19:00 - ES NEESMU KLAVIERNIEKS

Viesizrāde Dailes teātrī

2 st. 30 min.
EUR 20 / 22
Pirkt biļeti
ot. 24.05 19:00 - ES NEESMU KLAVIERNIEKS

Viesizrāde Dailes teātrī

2 st. 30 min.
EUR 20 / 22
Pirkt biļeti
tr. 25.05 19:00 - ES NEESMU KLAVIERNIEKS

Viesizrāde Dailes teātrī

2 st. 30 min.
EUR 20 / 22
Pirkt biļeti
ot. 21.06 18:30 Apaļā zāle ES NEESMU KLAVIERNIEKS

Sezonas noslēguma izrāde

2 st. 30 min.
EUR 18
Pārdots!

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Brīnišķīgi skaistas izrādes kvintesence. Smalkais Emīla Dārziņa dzīvesstāsta atspoguļojums neatstāj vienaldzīgu. Režisors Varis Brasla salicis pareizos akcentus, kuri iedvesmo māksliniekus & skatītājus. Dziļš un jūtīgs darbs.

Diāna @ 2022-03-21

Lieliska dramaturģija un režija! Baudāma izrāde, smalks humors un gaumīgi apvīti vēsturiski notikumi, bravo! Vienīgais izrādes beigās izvēlētā dziesma likās par drūmu, pārturēts dramatisma moments, prasītos, kas priecīgāks un melanholiskās.

Linda123L @ 2022-01-28

Izrāde par simts gadus seniem notikumiem ar atziņām, kas ir aktuālas arī šodienas sabiedrībai. Par mums pašiem. Vienkārši un gaumīgi, reizē smieklus raisoši un līdz sirds dziļumiem aizkustinoši. Paldies režisoram un visai komandai (jo īpaši B. Valantei) par paveikto!

Ričards @ 2022-01-26

Liels paldies par šo izrādi, tā aizkustināja līdz asarām. Patiesi emocionāls un arī kultūrvēsturisks baudījums. Sajūtas "nelaiž vaļā" vēl ilgi pēc izrādes beigām. Mājās pārnākot, ar steigu bija jāver vaļā mūzikas kaste un jānoklausās pieminētie skaņdarbi. Izcila dramaturģija. Paldies izrādes režisoram Varim Braslam un visiem aktieriem par šo izrādi!

Jogita @ 2022-01-26

Paldies, ļoti pārliecinoša, emocionāla, muzikāla izrāde!

Līga @ 2022-01-26
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.