CILVĒKAM VAJAG SUNI

Pēc Regīnas Ezeras stāstu motīviem

CILVĒKAM VAJAG SUNI

Izrāde visai ģimenei 2 daļās

Režisors – Jānis Znotiņš

Dramatizējuma autore – Ance Muižniece

Scenogrāfe – Pamela Butāne

Kostīmu māksliniece – Inga Siliņa

Komponists – Jēkabs Nīmanis

Gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers

Lomās: Aigars Apinis, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Juris Laviņš, Mārtiņš Liepa, Mārtiņš Meiers, Māra Mennika vai Anna Nele Āboliņa, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Rihards Rudāks

Pirmizrāde: 2020. gada 6. februāris

Kad visi četri kucēni ir atvadījušies no savas mammas, Suņu vīrs viņus ved uz pilsētu, lai pārdotu. Pilsēta ir dzīva un mainīga, tā veidojas un pārveidojas, cilvēki un suņi sadzīvo tajā visi kopā. Un tālāk jau no katra saimnieka atkarīgs, vai viņš ir gatavs pieņemt sava suņa bezierunu mīlestību.

Latviešu rakstniece Regīna Ezera (1930-2002) savā 1975. gadā sarakstītajā stāstu grāmatā „Cilvēkam vajag suni” ir teikusi: „Arī suņa sirdij ir savs sāpju mērs, to kā glāzi var pieliet tikai līdz malām, jo pārējais jau līst pāri malām un garām.” Ar šo stāstu starpniecību, kas ir arī autores mīlestības piemineklis suņiem, režisors Jānis Znotiņš un dramaturģe Ance Muižniece ielūkosies pusaudžu sirdīs, viņu pieaugšanas sāpēs un priekos.

Izrāde nominēta 2019./2020. gada sezonas Latvijas teātru gada balvai kategorijā "Gada izrāde pusaudžiem".

Papildus informācija: Izrāde iekļauta programmas "Latvijas skola soma" piedāvājumā.

Publikācijas

Tuvākās izrādes

sv. 08.10 14:00 - CILVĒKAM VAJAG SUNI

Viesizrāde Dailes teātrī

2 st. 10 min.
EUR 10 / 14 / 16
Pirkt biļeti
sv. 08.10 18:00 - CILVĒKAM VAJAG SUNI

Viesizrāde Dailes teātrī

2 st. 10 min.
EUR 10 / 14 / 16
Pirkt biļeti

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Paldies par sirsnības, dauzonības un cilvēka un suņa draudzības pilniem mirkļiem! Apbrīnojama aktieru spēja attēlot gan suņu raksturus, gan kaķa nešķīstās izpausmes, gan arī cilvēku pasaules būšanas un nebūšanas. Un, ja vēl skolotāja sākumskolā grāmatu izlasa kopīgi ar audzēkņiem, tad ir, ko iztēloties, pārdzīvot un sajust. Brīnišķīga cilvēcības mācībstunda!

Plūmīte @ 2023-03-07

Izrāde, kuras mērķauditorija ir pusaudži un kura domāta visai ģimenei, ir izdevusies, jo gan scenogrāfija, gan mūzika, režija un tērpi rosina spilgtu iztēli. Valmieras Drāmas teātra aktieri ir brīnišķīgi, un bija interesanti vērot aktieru saspēli, attainojot kolorītos personāžus, viņu iejušanos dažādās lomās, īpaši tēlojot suņus un kaķi (nepārspējams!). Šī ir izrāde, kas pusaudžiem noteikti var raisīt dažādas pozitīvas emocijas un līdzpārdzīvojumu, liek domāt par mums, cilvēkiem, svarīgām vērtībām, piemēram, atbildību pret suni, citiem cilvēkiem, un var būt dzinulis apmeklēt vēl citas teātra izrādes un kļūt par labu skatītāju.

Vija @ 2022-02-24

Vēl aizvien esmu izrādes pēcgaršā, tikai bēdīgs stāsts... Ilzīt, Mārtiņ, apbrīnoju jūsu talantu.

Diāna Rutkēviča @ 2020-02-12

Lieliska izrāde! No sirds iesaku! Bezgala sirsnīga! Sirsnīgs paldies!

Vita Bukaldere @ 2020-02-10

Vēl aizvien esmu izrādes pēcgaršā, tikai bēdīgs stāsts... Ilzīt, Mārtiņ apbrīnoju jūsu talantu.

Diāna Rutkēviča @ 2020-02-10

Ļoti laba izrāde, kas liek aizdomāties! Nežēlīgi, iz dzīves! Mūsdienīga, enerģijas pilna. Paldies! Mums trešklasniekiem jau šodien bija iespēja to noskatīties!

Inga @ 2020-02-10

Izcila izrāde!

Lauma @ 2020-02-07

Lieliski. Darbs uz 100 %. Saturs, aktierspēle, uzmanības noturēšana skatītājos, vienkāršība un mūsdienīgums tērpos. Aizved bērnus un vecākus uz izrādi!!!

Anda @ 2020-02-07

Paldies! Jums šis brīnišķīgi sanācis!

Liene @ 2020-02-07

Ļoti laba izrāde. Vakar redzēju. Iesaku visiem aiziet. Ļoti labs aktieru ansamblis, laba mūzika, interesanta scenogrāfija. Aktieri izcili attēlo suņu dabu, skaņas utt...Vērtība visai ģimenei..Izrāde no skolnieka līdz sirmgalvim. Paldies!

Inese Bebre @ 2020-02-06
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.