BALLE BŪS

Lauris Gundars

BALLE BŪS

Četrpadsmit dzīves 3 cēlienos

Režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Muzikālais vadītājs, komponists un aranžētājs – Emīls Zilberts

Horeogrāfe – Inga Raudinga

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Scenogrāfa asistente – Evija Pintāne

Kostīmu mākslinieces asistente – Berta Vilipsone

Horeogrāfes asistente – Linda Mīļā

Gaismu mākslinieks – Krišjānis Strazdīts

Lomās: Inga Apine, Rūta Holendere, Dace Everss, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Ilze Lieckalniņa, Linda Mīļā, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Arnolds Osis, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Rihards Rudāks, Jānis Znotiņš, mūziķi Oskars Siliņš (vijole), Mārtiņš Roziņš (akordeons, klavieres, saksofons, ģitāra), Raivo Ozols (bass), Emīls Zilberts (sitamie instrumenti, klavieres)

Pirmizrāde: 2014. gada 19. decembris

Deju zāle "Apollo" kļūst par pastāvīgu tikšanās vietu daudziem cilvēkiem. Cauri tai plūdīs laikmeti – gan pasaules kari un miera dzīve, gan pēckara nabadzība, kosmiskās ēras sākums un Atmoda. Katrā no tiem ir savi ritmi un tam brīdim visjaunākās dejas, vismodernākie kostīmi, katrā ballītē cilvēki dziedās to, kas tikko nācis modē vai kļuvis par tradīciju. Cilvēki rīkosies tā, kā viņiem liksies pareizi vai droši, vai nepieciešami, līdz ar to veidojot arī savu likteni. 

Izrāde nominēta 2014./ 2015.gada Latvijas teātra balvai "Spēlmaņu nakts" kategorijā "Gada aktrise otrā plāna lomā" (Dace Everss par Dores Kalniņas lomu).  

Izrāde saņēmusi VDT Skatītāju balvu nominācijā "Labākā izrāde" 2014./ 2015.gada sezonā!

 

Balle būs kopā ar  

 

Balles tērpi no  un

 

 

Izrādi atbalsta  

 

 Foto - Matīss Markovskis

Papildus informācija: IZRĀDĒ SKAN DZĪVĀ MŪZIKA!

Smēķē Izrādē smēķē

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Teiksim tā- klišejiska diezgan... Fragmentāri izstāstīts kāds LV laikaposms kaitinoši uzsverot tieši kurā gadā kas notiek. Kāda mārrutka pēc- 3 cēlieni un beigās katra personīgais stāsts? 2 cēlieni, 3 cilvēku stāsti beigās un braucu mājās ar sajūtu "gribu vēl..." Pozitīvais: radiotehnikas demonstrējumi. Pukinska. Neimanis. Mūziķu ansamblis. Ātrā tērpu maiņa. Dejas.

kena @ 2016-05-09

@VDT_LV izrāde "Balle būs" ir interesants veids, kā izstāstīt Latvijas vēstures lokus ar dejas palīdzību. Ļoti patika izvēlētā mūzika.

@LigotajaMadara @ 2015-08-17

@VDT_LV Lieliska izrāde "Balle būs". Aktieri fantastiski. Ja būs izdevība, aiziešu vēlreiz. Mūsu dzīve uz delnas. Paldies.

@BrikmaneGunta @ 2015-08-17

Izrāde fantastiska! https://tulpe13.wordpress.com/2015/08/09/valmieras-dramas-teatra-viesizrades-riga/

Annasofija @ 2015-08-09

Īpašs paldies par vijoli.Tas bija izcili. Sirdī atbalsojās.

Anita @ 2015-08-09

Paldies par izrādi "Balle būs".Izdejot laiku-tā ir labākā doma ,kāda vien kādam varētu ienākt prātā.Valmierieši,jūs vēl arvien esiet labākais teārtis Latvijā, paldies un jums par to. Katra tikšanās ar jums ir svētki.Lai spēks un iedvesma turpmāk uzturēt tikpat labu līmeni.

Anita @ 2015-08-09

@VDT_LV "Balle būs" - enerģijas, dziesmu un deju pilna izrāde cauri laikam un mūsu vēsturei .Skaisti un patriotiski. Paldies, es izbaudīju !

@ki_ko @ 2015-05-03

Mana pirmā noskatītā izrāde @VDT_LV "Balle būs" ļoti patika. Ātrs skrējiens cauri LV likteņlīkločiem caur deju un dziesmu.Bija skaisti!

@Shinnamo @ 2015-05-03

Patīkama pēc garša pēc @VDT_LV izrādes Balle būs, izrāde, kuru vēlos noskatīties vēl kādu reizi

@IlvaPratina @ 2015-05-03

Paldies @VDT_LV par lielisko, dažādu spektru emocijām piesātināto Balli!

Māris Krūmiņš @ 2015-02-13

Paldies par vakardienas brīnišķīgo izrādi "Balle būs"! Tik emocionāls pacēlums nav bijis sen - no smiekliem līdz asarām. no bērnības atmiņām līdz nākotnes plāniem, no mīlestības pilniem skatiem līdz baiļu sajūtas vēsmām... un visu laiku - tā "skudriņu" sajūta uz ādas... Patiešām ir ļoti izdevusies izrāde - tik smalki niansēta, tik jutekliska arī bez vārdiem, tik dinamiska un reizē liega. Paldies, paldies, paldies! P.S. Reāla kandidāte uz gada labāko izrādi! :)

Jolanta Sausiņa @facebook @ 2015-01-10

Izrāde kā cieņpilna attieksme pret saviem skatītājiem. Īpaši 3.cēliena (daļas) izskaņā - aktieru atmiņā sev un arī citiem nozīmīgajos "latviešu stāstos". Pārliecināja 2.cēliena padomju laika traģikomisms vai varbūt drīzāk tēlu iekšējais dramatisms, kā pietrūka 1.cēlienā. Tajā par daudz hronoloģijas, gadaskaitļu, lai gan jaunajiem skatītājiem varbūt tieši reizē - atgādināt svarīgākos notikumus tautas vēsturē. Priecājos līdz ar Māru Menniku, gan Skatītāju, gan Gada balvu iegūstot! Paldies par patiesajiem, atklātajiem vārdiem, balvu saņemot!

Dao @ 2014-12-29

Liels paldies par izrādi!Izbaudījām ik mirkli!

bassaidai @ 2014-12-20

Milzīgs PALDIES par izjūtām, ko guvām noskatoties izrādi! Visi aktieri spēlēja ar tādu atdevi, ka grūti kādu īpaši izcelt. Kustības, tērpi, mūzika- viss kopā, vienkārši izcili. Ir vērts noskatīties vēlreiz, lai izsekotu katra personāža rakstura niansēm. Noteikti iesaku.

ineseavotina13 @ 2014-12-20

Izrādē katrs elpas vilciens ir ar kopīgo mērķi - domājam un jūtam īsteni cilvēcisko - to, kas nav jāietērpj nekādās drānās, jāapsprauž lozungiem un simboliem. Paldies visam teātra kolektīvam par pirmssvētku laikā pasniegto vērtīgāko dāvanu - mīlestibu! Vēl ari patīkams uzdevums - atrast un saprast mazās skulptūras vēstījumu, kura visas 3 stundas domīgi raudzījās skatītājos. Balli jau nemaz neprasās,,,

liiga.mergina @ 2014-12-20

Tāds ritms,tādas beigas! Nekas nevar būt labāks par patiesām aktieru emocijām. Paldies! :)

Inga @ 2014-12-19
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.