ARDIEVAS IEROČIEM

Ernests Hemingvejs

ARDIEVAS IEROČIEM

Drāma 2 daļās

Režisors – Varis Brasla

Scenogrāfs – Valters Kristbergs

Kostīmu māksliniece – Ieva Veita

Gaismu māksliniece – Santa Grāvelsiņa

Komponists – Emīls Zilberts

Lomās: Elīna Hanzena vai Diāna Krista Stafecka, Rihards Jakovels, Aigars Apinis, Anna Nele Āboliņa, Kārlis Freimanis, Eduards Johansons, Januss Johansons, Vizma Kalme, Tālivaldis Lasmanis, Juris Laviņš, Mārtiņš Liepa vai Ingus Kniploks, Arnolds Osis, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers

Pirmizrāde: 2019. gada 29. novembris

Ir 1917. gads. Frederika Henrija pelēko piefrontes ikdienu kliedē iepazīšanās ar medicīnas māsu Ketrinu Bārkliju. Sākumā abu attiecības ir paviršas, viņš iztēlojas sevi par varoni, kurš uzsācis kārtējo mīlas intrigu. Taču drīz vien viss mainās. Frederiks tiek smagi ievainots, viņu evakuē uz frontes aizmuguri Milānas hospitālī, kur viņam ir ilgstoši jāārstējas. Pie ievainotā leitnanta atkal ierodas Ketrina un… mīlestība.

Romānu “Ardievas ieročiem”, vēstījumu par mīlestību kara laikā, kas amerikāņu ievērojamākajam rakstniekam Ernestam Hemingvejam (1899-1961) sagādāja pasaules slavu, viņš sarakstīja 1929. gadā jau kā nobriedis, trīsdesmit gadus vecs vīrietis ar bagātu mīlestības pieredzi. Romānā akcentētā medicīnas māsas Ketrinas neizmērojamā uzticība jaunajam leitnantam bija mīlestība, par kādu rakstnieks sapņoja kā par ideālu – tīru un nesaduļķotu.

Šī ir Ernesta Hemingveja visautobiogrāfiskākā un personiskākā grāmata, kas stāsta par pirmo piedzīvoto karu viņa dzīvē un pirmo mīlestību, jūtām, kas atstāja pēdas visā viņa turpmākajā dzīvē un daiļradē.

Foto Matīss Markovskis

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Tik skaistu un aizkustinošu mīlasstāstu, kādu Valmieras teātra izrādē "Ardievas ieročiem" nospēlē Elīna Hanzena un Rihards Jakovels, ilgi latviešu teātrī neesmu redzējusi. Paldies! Un lai veicas arī turpmāk.

Silvija Radzobe @ 2020-02-27

Par cerību, mīlestību un vēlmi būt laimīgam. Rihards Jakovels - patiess un īsts līdz matu galiem. Paldies!

Zanda Zaļakmene @ 2020-02-27

Paldies V. Braslas k-gam un aktieriem, vēl aizvien esam izrādes varā... Fascinējoši aktierdarbi, īpaši R. Jakovels, A. Apinis, E. Hanzena! Apbrīnojama R. Jakovela aktiermeistarība, pilnībā vizualizējot šo stāstu skatītājiem... Ļoti, ļoti patika!

Antra @ 2020-01-06

Tāds iegrieziens kā ar ķirurğisko nazi par karu, mīlestību un Dievu. Jāredz.

Jānis @ 2020-01-02

Tik tīra, pat naiva un šodien šķiet neiespējama mīlestība. Talantīgie Hanzena un Jakovels liek just. Paldies par baudījumu.

Jūlija @ 2020-01-02

Izrāde ir tik patiesa kā varavīksne lietū un saulē, tik dziļa kā dziļurbums. Paldies visiem,kas bija,lai tas varētu būt. Izcils aktieru sniegums.

Tata @ 2020-01-02

Skaidri, saprotami un ja ar līdzjušanu viss kārtībā, tad Jakovels un Hanzena ar savu aktiermeistarību, pa tiešo trāpa zemapziņas kambaros. Iesaku.

Daina @ 2020-01-02

Šo pieskaitu tām izrādēm, kuras iesaku noskatīties.

Ingemārs @ 2019-12-05

Ļoti patika, izcila! Jakovels mani saraudināja.

Astrīda @ 2019-12-05

Ļoti laba izrāde! Izcila aktieru spēle!

Jānis Tiltiņš @ 2019-12-05

“Ardievas ieročiem”it kā lēnais laika ritējums aizved līdz apziņai par dzīves vērtībām. Un tajā visā ir kaut kas ļoti dzīvs un skumjš. Spēcīgas ainas un raksturi ( Apinis, Laviņš ) un R. Jakovela Henrijs - maigi, dziļi veidots tēls, pilnīgi citādāks visam redzētajam.

Anna Sofija @ 2019-12-03
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.