APRĒĶINA LAULĪBAS

Roberto Kavozi

APRĒĶINA LAULĪBAS

Skarbs stāsts 2 daļās

Režisors – Dž.Dž.Džilindžers

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Lomās: Imants Strads, Ieva Puķe vai Māra Mennika, Elīna Vāne, Aigars Apinis, Ingus Kniploks

Pirmizrāde: 2013. gada 13. jūnijs

Mūsdienu itāļu dramaturga Roberto Kavozi lugas darbība notiek nelielā pilsētiņā. Neievērojams karabinieru inspektors Filipo Fanti pēc sievas pašnāvības ir spējis atrast pamatu turpmākai dzīvei – viņš iemīlējis emigranti, armēņu tulkotāju Areviku. Par viņas īsto nodarbošanos un nodomiem gan Fanti pieaugušajiem dēliem ir lielas šaubas. Un patiesi, Arevikas pagātne ir gluži citāda, nekā tas šķiet Filipo.

Šī izrāde ir režisora Dž.Dž.Džilindžera debija Valmieras teātrī.

Izrāde nominēta 2012./2013.gada "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijā "Gada aktieris" (Imants Strads par Filipo Fanti lomu).

Foto - Matīss Markovskis

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Man bija neinteresanti un garlaicīgi skatīties. Dzīvību izrādē ienesa vienīgi E. Vāne. Stāsts par Irinu un Filipo bija daudz pārliecinošāks par centrālo.

viesis no Liepājas @ 2014-07-25

Ļoti patika izrāde! Sākuma smagums apvienojumā ar izrādes noslēgumu - vienkārši fantastiski!

viesis @ 2014-07-25

Vakar noskatījos izrādi, tik pacilājošs garastāvoklis, aktieri superīgi- E.Vāne vienreizēja,Mennika 100x labāka par Puķi, tikai Stradam klibo dikcija, grūti saprast. Lai brauc biežāk, gaidām!!

viesis-liepājniece @ 2014-07-25

Diemžēl sanāca vilties. Neizteiksmīga un garlaicīga izrāde. Vai Džilindžeram radošā krīze?

arī biju Jūras vārtos @ 2014-07-25

Biju uz viesizrādi Ventspilī. Man TIK ĻOTI patika!!! Milzīgs Jums paldies! Man bija intresanti iepazīt Valmieras teātra kolosālos aktierus. Elīna bija fantastiska! Mennika arī. Kniploks pārsteidza - ļoti, ļoti labi iznesa tēlu. Biju līdz dziļumiem aizkustināta, raudāju gan izrādes beigās, gan citviet asaras acīs saskrēja.. Interesants stāsts, nedaudz humors... Labākā šīs sezonas izrāde!!!

Ventspilniece @ 2014-07-25

Kaut ko tik bezsaturīgu un garlaicīgu teātrī skatījos pirmo reizi. Ļoti vāji.

skatītāja @ 2014-07-25

Palasot iepriekšējos komentārus, gribu iebilst. Pirmais cēliens man likās tikpat aizraujošs kā 2.(ja ne pat interesantāks). Strads bija lielisks, tikai nesapratu - viņš visas 3reizes kāpj uz tā paša grābekļa? :D Dēli abi forši. Vāne smieklīga un smuka. Mennika arī mani pārliecināja un noteikti ir labāka par Puķi!!! beigas - pilnīgi neparedzamas. man likās, ka Arevika gaida, ka viņš teiks, lai paliek. tā taču bija domāts?

viesis @ 2014-07-25

Man patika, it sevišķi Kniploks! Un Māra noteikti bija vairāk līdzīga armēnietei nekā Ieva ar blondiem matiem :)

FFh @ 2014-07-25

Kā man patika! Lūk, īsts teātris! ļoti patika Mennika, domāju, ka labāka kā Puķe! Strads un visdi, bravo! ne mirkli nebija garlaicīgi!

viesis @ 2014-07-25

23.februārī spēlēs Māra Mennika.

VDT to viesis @ 2014-07-25

Vai 23. spēlēs Puķe? ja nē, tad kura aktrise?

viesis @ 2014-07-25

5.12.13. izrāde ļoti vāja: gandrīz pusi Imanta Strada teiktā nevar saklausīt, es nezinu, kā viņu varēja nominēt balvai. Pārējie aktieri lieliski, Vāne iznāciens uz galda mmmm. Trūkst saturīguma, ļoti traucēja arī nepieklājīgi skaļā publika, kas visticamāk ietekmēja arī aktierspēli, taču prasījās vairāk akcentēt raksturu sadursmes, ģimeniskās traumas un izcelt pamatproblēmas. Palika tāda sekla, blāva snieguma pēcgarša. veiksmi citās izrādēs!

viesis @ 2014-07-25

Sirsnīgs paldies aktieru grupai. VISI bija izcili. Luga aizrāva tā, ka jutu līdzi pilnīgi visiem tās varoņiem. Patiesi noticēju autora stāstījumam. Režisora darbs šajā reizē stipri atšķīrās no iepriekš redzētā. Noteikti gribētos, lai sadarbība ar Džilindžeru turpinātos.

Inese @ 2014-07-25

Brīnišķīga izrāde ar spēcīgu pēcgaršu. Vērts noskatīties!

viesis @ 2014-07-25

Paldies, bet garām...

viesis @ 2014-07-25

Paldies par izrādi - tiešām laba un aktieri - izcili!!! Paldies!

viesis @ 2014-07-25

Kad izrāde beidzās, tik žēl bija, ka puķu nebija līdzi- tā gribējās tās pasniegt Ingum Kniplokam. Pirmo reizi ieraugot aktieri, asociācijas ar Kasparu Zvīguli "Jūras meitā" pirms daudziem gadiem Valmieras teātrī. Tas pats ārējais trauslums, dziļa balss, emocionalitāte. Maigums un spēks vienlaicīgi, ļoti aizskāra un saviļnoja, jā, līdz asarām. Īpaši ainā ar tēvu.Paldies par estētisko baudījumu!

cēsniece @ 2014-07-25

Potenciāli veiksmīga izrāde, šķiet, pirmizrādēs vēl viss gluži "nesaslēdzās", bet, jādomā drīz viss izdosies. Interesanta luga (raksturi, - cilvēki, kas nav viennozīmīgi labi vai slikti, var katrs saskatīt kādu savas dzīves pavērsienu jebšu ko līdzīgu, vai novērotu), vienīgi dažu sižeta pavērsienu informācija atkārtojas, tātad var nedaudz īsināt? Prieks par Stradu, vareni, arvien labāk. Arī pārējais ansamblis ir saskanīgs. Ar dikciju (skatījāmies 5.rindā, malā) gan dažbrīd bija problemātiski, ne visu varēja saklausīt (dēli). Jā, aiciniet, lūdzu viesrežisorus, kopumā tā ir veiksmīga pieredze, bagātina kopainu.

Armands @ 2014-07-25

"Aprēķina laulības" ir laba dramaturģija, veiksmīgs iestudējums, arī aktieri tēlo ļoti pārliecinoši un nesamāksloti. Vēlētos, lai teātris Džilindžeru uzaicina vēl iestudēt kādu izrādi.

Inga @ 2014-07-25

Ļoti patika, jā gara, jā skarba, bet liek padomāt par dzīvi, par vērtībām, par to, kas ietekmē mūsu dzīves ceļu. Ja gribas vieglu izklaidi, šī izrāde nebūs īstā, bet ja izlasa "skarbs stāsts" un ar to rēķinās, tad patiks. Nesaprotu kādēļ tiek pērmesta dikcija, sēdēju ložā un dzirdēju pilnīgi visu, sapratu pilnīgi visu. Ja gribas meklēt kādas nepilnības, atrast var, bet kādēl tas vajadzīgs, jo kopumā izrāde ļoti izdevusies. Paldies Valmieras teātrim, par brīnišķigo darba nedēļas noslēgumu ...

viesis @ 2014-07-25

Izrāde garlaicīga,, teksti daudzi nevajadzīgi, to visu varēja parādīt divās, nevis trīs stundās. Vienīgais, ko var uzslavēt, tie ir tērpi, parējais, diemžēl galīgi garām.

viesis @ 2014-07-25

Luga laba, aktieri lieliski, traucēja 3Dž paviršā attieksme pret darbu. Nesabalansēta skaņa, slikta dikcija, izstiepta pirmā daļa.

Klaids @ 2014-07-25

Izrāde patika, tikai pirmajā daļā vilka uz miegu. Patika aktieru spēle, tikai ...sieviešu balsis skaidri dzirdamas un saprotamas pat ložā, ko nevarētu teikt par vīru balsīm. Varbūt tas tikai pie pirmās izrādes...

viesis @ 2014-07-25

Izrade lieliska.Sen Valmierā tāda nav bijusi.Jūtams talantīga režisora rokraksts.Loti apsveicami,ja grib rādit mūsdienīgas lugas,tad tām arī ir jābūt par mūsdienām,nevis jāpārnes klasikas darbi.Valmieras teātrī ši tendence bija jau apnicīgi ieviesta. Aktieru spēles maniere ļoti nesamākslota. Dž.Dž.Džilindžers prot pat pašas pikantākās vietas gaumīgi pasniegt. Varētu izpalikt daži lamu vārdi,kurus aizstāt ar kaut ko asprātīgāku,itāļu stilā.

vika @ 2014-07-25

Ļoti laba izrāde! Jā, pirmais cēliens ir tāds gausāks, mazliet garlaicīgs. Imants Strads izcils, tikai viens bet...bija grūti viņu dzirdēt un saprast.

viesis @ 2014-07-25

Pirmais cēliens tāds gaudens, bet otrajā cēlienā E.Vāne un itāļu mūzika spridzināja! Nepiekrītu, ka izrāde prognozējama. Aktieri spēlēja lieliski, bet I.Stradam nopietni jāpadomā par dikciju, pat pirmajās rindās bija pagrūti saklausīt tekstu. Paldies arī I.Vītoliņai par tērpiem!

viesis @ 2014-07-25

Forši!

viesis @ 2014-07-25

Atvainojos, Vilkate bija pirms 15 gadiem. Bet tas jau lietas būtību nemaina!

viesis @ 2014-07-25

Ieva Puķe!!!! Beidzot pēc gadiem atkal viņa ir PATI - nevis Heda Gablere, Ofēlija utt., bet tāda kā pirms ~ 20 gadiem Vilkatē.... Ļoti patika izrāde! Un tie ej tu d... nebija gan lieki :)

viesis @ 2014-07-25

Izrāde galīgi nav Džilindžera stilā. Otrais cēliens visu izvelk, pirmajā ir jāapbruņojas ar pacietību. Žēl, ka izrāde ir tik rimta. Vai tāpēc Valmierai bija jāaicina Rīgas lielais režisors Džilindžers? Tas ir jautājums...Aktieri protams, labi. Izcils Imants Strads, Elīna Vāne. Iesaku sēdēt priekšpusē vairāk, jo beigās grūti saklausīt tekstus. Kopumā izrāde ir ļoti kvalitatīva, bet pārsteidz tas, ka Lielajā zālē. Katrā ziņā, apsveicu Valmieras teātri ar sezonas noslēgumu!

Gitis @ 2014-07-25

Izrāde patika, kaut pirmais cēliens ne tik ļoti. ! Taču tie ej tu d... bija pilnīgi lieki ! Sveiciens Imantam Stradam! Viņš bija lielisks!

ilona @ 2014-07-25

Man ļoti patika! Jā nopietna, jā skumja. Bet laba! Un Ievā Puķe lieliska!!!! Vienīgais mīnuss- vīriešu dikcija. Nu, puiši, saņemieties taču un beidziet murmināt!

viesis @ 2014-07-25

Visnotaļ garlaicīga, prognozējama un skumja.

viesis @ 2014-07-25

Kāds var pateikt, kāda ir izrāde?

viesis @ 2014-07-25

Gaidu ar nepacietību, jo režisors nav Nastavševs...

viesis @ 2014-07-25

Forši, būs kaut kas gan acij, gan sirdij:)

viesis @ 2014-07-25
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.